У грудні минулого року в ЛНТУ започаткували співпрацю із міжнародним університетом INTI (Малайзія). Укладання угоди про взаємодію стало справжньою історичною подією, адже ЛНТУ – перший ЗВО в Україні, який співпрацює з університетом INTI.

Тож тепер маємо нагоду реалізовувати спільні напрацювання та ідеї. Одним із перших таких заходів стали курси підготовки до міжнародного тесту з англійської мови IELTS. Навчання, запроваджене університетом INTI, передбачало безкоштовну основу для перших ста зареєстрованих учасників з різних куточків світу. Безкоштовну можливість здобути нові знання та навички отримали й студенти та викладачі ЛНТУ.

Про те, що вивчали і які компетентності здобули, діляться учасники курсу.

Малайзія

Олена Мікуліч, доктор технічних наук, професор кафедри прикладної математики та механіки:

«Це програма мовного стажування, що сприяє підготовці до складання IELTS тесту на знання англійської мови. Навчання відбувалося у гібридному форматі. Слухачам були надані матеріали для опрацювання. Раз на тиждень були онлайн відео зустрічі. Від  навчання на цьому курсі я отримала не тільки багато практичних навиків, які зараз використовую у спілкуванні з моїми зарубіжними колегами, а і безцінний досвід спілкування з людьми з різних країн, де кожен має не тільки свій акцент, а й інтонацію при мовленні.

Малайзія

Для себе я перейняла позитивний досвід проведення відео занять з попереднім їх записом. Цей досвід я планую впровадити у навчальний процес ЛНТУ при викладанні фахових дисциплін.

Загалом, у мене тільки позитивні враження від курсу та знайомства зі студентами зі всього світу. У нашій групі були студенти з Афганістану, Бразилії, Малайзії, Китаю, Індії.

Щодо перспектив відвідування Малайзійського університету, то це є пунктом номер 1 після закінчення війни та нашої перемоги!»

Малайзія

Владислава Вахович, студентка 2-го курсу магістратури спеціальності дизайн:

«В сучасному світі без англійської мови просто ніяк, вона стала універсальним засобом спілкування для більшості частини світу, а як ми знаємо без спілкування, неможливе повноцінне життя людини.  Знаючи англійську, ти можеш відчувати себе комфортно практично в будь-якій країні.

Завдяки курсам, які проводить Малазійський університет, в тебе є можливість спілкуватися англійською мовою з носіями, що завжди є чудовою практикою у вивченні мови.  Це навчання познайомило нас з досвідченими викладачами, які дали нам не просто навчальний план, а працювали разом з нами. На мою думку, це чудовий вклад в твоє майбутнє».

Малайзія

Борис Придальний, кандидат технічних наук, доцент кафедри прикладної механіки та мехатроніки:

«Під час курсу окремі уроки онлайн для нас проводив викладач Джонатан Нейтів. Дуже веселий спікер. Щоправда, було багато відеоматеріалів за наданим доступом на їхні ресурси.

Англійська мова є основною в науковій сфері, тому це корисно і для викладання і для наукової роботи і дуже необхідно для взаємодії в усіх напрямках із закордонними навчальними закладами.

У мене багато є попередніх «крутих взаємодій» з Китаю та Польщі, а тепер маємо цікаву співпрацю і з Малайзією».

Малайзія

Владислава Заболотна, студентка 3-го курсу спеціальності міжнародні економічні відносини:

«У рамках програми я проходила онлайн курс з англійської мови, рівня В2. Все відбувалося в режимі онлайн, нам скинули посилання на Google файл, де були завантажені всі лекції у відеоформаті та завдання до них. Кожної п‘ятниці відбувалися консультації в Google meet, де ми також могли практикувати мову.

Я покращила та розширила свої знання з англійської, стала впевненіше себе почувати під час  спілкування.

Було дуже цікаво поспілкуватися з людьми з Малайзії, Індонезії та в В‘єтнаму. Вони інші від нас та від європейців, з якими ми звикли мати справу, тому це був дійсно цінний досвід!»