Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ триває робота із реалізації міжнародного проекту за фінансової підтримки House of Europe та Європейського Союзу. Його унікальність полягає у надзвичайно важливій тематиці – імпланталогії нового покоління, яку досліджує кандидат технічних наук, доцент кафедри матеріалознавства ЛНТУ Наталія Імбірович.

Нині викладач працює над створенням онлайн курсу «Технології поверхневої обробки та відновлення виробів», який міститиме найкращий досвід європейських та українських практик виготовлення та впровадження імплантатів.

проектпроект

Для того, аби зробити навчання цікавим для студентів, втілити креативні ідеї та поділитися практичними аспектами, Наталія Імбірович провела персональні консультації із незалежними експертами у галузі та менторами.

Зокрема, впродовж цілого тижня відбувалися онлайн зустрічі із провідними науковцями та фахівцями з різних куточків України та Європи. В обговоренні активну участь взяли: директор інституту Механічної інженерії Білостоцького технологічного університету, професор Кшиштоф Куржидловський; кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України Володимир Посувайло; кандидат хімічних наук, доцент  Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М Францевича НАН України і виконавчий директор УМТ Олександр Васільєв; доктор технічних наук, професор Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М Францевича НАН України Олександр Уманський.

проектпроектпроект

Науковці провели низку консультацій щодо опису та пояснення принципів і механізмів методів поверхневого пластичного деформування. Крім того, розібрали принципи й механізми зміцнення поверхні виробів фізико-термічними, електрофізичними та електрохімічними методами, які використовуються в імпланталогії. Водночас, фахівці ознайомилися із технологіями відновлення деталей.

проектпроектпроектпроектпроект

Під час зустрічей вдалося поділитися важливим практичним досвідом, який дає змогу втілити у життя реальні напрацювання і підвищити якість виконання проекту, а відтак й навчання молодих фахівців.

Одним із результатів спілкування у науковому колі, стала домовленість про проведення нетворкінгу. Уже відомо, що він відбудеться 20 липня, під час якого експерти зможуть поглиблено обговорити проблемні питання галузі та продукувати нові наукові ідеї.

проектпроект

Після проведених консультацій, робота зі створення онлайн курсу перейде у практичне виконання, а саме створення відповідних мультимедійних матеріалів та інтерактивних занять. Саме завдяки ним студенти зможуть підвищити свої фахові навички та обізнаність у сфері розробки і впровадження імплантатів й поверхневої обробки виробів та деталей.

проектпроект