Перейти до основного вмісту

Необхідною умовою покращення та удосконалення навчального процесу – є розгляд проєктів освітніх програм із залученням наукової спільноти, стейкхолдерів, науково-педагогічних працівників кафедри та здобувачів. 

ОбговоренняОбговорення


На кафедрі агрономії відбулось обговорення проєкту ОП «Агрономія» рівня вищої освіти бакалавр та магістр. Запрошені були фахівці з провідних установ, зокрема Людмила Петриканин, заступник начальника управління агропромислового комплексу Волинської області; Андрій Бортнік, в.о. директора Волинської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України»; Василь Боярин, ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія».

Завідувач кафедри, к. с/г. н., доц. Микола Зінчук представив проєкт ОП та розповів про нововведення, ґрунтовно аргументуючи їх доцільність. 

ОбговоренняОбговорення


Зустріч була досить плідною та дискусійною, адже кожен із присутніх хотів надати свої пропозиції щодо покращення аграрної освіти в Луцькому національному технічному університеті, проте наприкінці усі дійшли спільного консенсусу.

Людмила Петриканин наголосила, що важливо звернути увагу на збільшення набуття здобувачами практичних навичок та роботи в польових умовах, з таким твердженням погодився і Андрій Бортнік, адже саме практична робота сприятиме формуванню у агронома необхідного теоретичного та практичного кругозору.

Василь Боярин закцентував увагу, що у проєкті ОП є багато новітнього, що створить своєрідний мікс як інноваційних так і класичних підходів, які все ж не втрачають актуальність. Також цінно, на думку В. Боярина, введення освітніх компонентів, що надаватимуть знання з організації та планування агротехнологічних робіт у закритому ґрунті.

ОбговоренняОбговоренняОбговорення


Дослухались також до думки студентів. Так, здобувач першого бакалаврського рівня групи АГ-31 Олександр Зінич, висловив бажання вивчати дисципліни економічного спрямування, адже планування та рентабельність на сьогодні є пріоритетнім напрямком розвитку АПК.

Також до слова було запрошено гаранта ОП Агрономія другого магістерського рівня к. с/г. н., доц. Ігоря Мерленка, який закцентував увагу учасників на тому, що в магістрів з агрономії в ЛНТУ готуватимуть вперше і важливо надати їм вичерпні знання з урахуванням сучасних підходів в галузі. Зокрема, одна з освітніх компонетів читатиметься для здобувачів англійською мовою.  

Зустріч пройшла досить плідно, тож і науково-педагогічні працівники, і стейкхолдери, і здобувачі були задоволені проведеною роботою.  
 

ОбговоренняОбговоренняОбговоренняОбговорення


Марія Августинович, кафедра агрономії