21 лютого на кафедрі іноземної та української філології відбулося обговорення проєктів освітніх програм за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти зі спеціальностей 035 Філологія (Прикладна лінгвістика) та 061 Журналістика. Активну участь у дискусії взяли науково-педагогічні працівники кафедри, а також студенти  зазначених спеціальностей.

обговорення

З оцінкою освітніх програм на відповідність їх сучасним тенденціям ринку праці виступила завідувач кафедри іноземної та української філології, кандидат педагогічних наук, доцент Алла Мартинюк.

Кандидат філологічних наук, доцент Анжеліка Яновець, гарант освітньої програми «Філологія (Прикладна лінгвістика)», звернула увагу на  сильні і слабкі сторони ОП, проаналізувала  ризики та загрози.

обговоренняобговоренняобговорення

Доктор філологічних наук, професор Людмила Мялковська, гарант освітньої програми «Медіакомунікації та PR», розповіла про унікальність цієї ОП, наголосивши на необхідності і перспективах подальшого її розвитку як нового напряму освіти фахівців медійної галузі.

Серед інших питань, які були порушені у ході обговорення, – оптимізація освітніх програм через удосконалення практичної складової підготовки здобувачів та активне залучення в освітній процес фахівців-практиків, використання сучасних цифрових інструментів/рішень у викладанні навчальних курсів, розширення каталогу вибіркових дисциплін тощо. Так, у результаті обговорення ОП «Медіакомунікації та PR» було запропоновано додати до каталогу вибіркових дисциплін такі курси, як «Світові медіасистеми та сучасні інформаційні стратегії», «Візуальні комунікації».

обговоренняобговорення

Усі пропозиції, висловлені учасниками заходу у ході обговорення, а це – розвиток неформальної та інформальної освіти, підвищення рівня мобільності студентів, обов’язково  будуть враховані при модернізації освітніх програм.

Кафедра іноземної та української філології