Перейти до основного вмісту

13 лютого 2024 року в музейному просторі «Окольний замок» була проведена зустріч гарантів освітніх програм спеціальності 022 Дизайн професора Сергія Пустюльги, доцентів Юлії Бондарчук і Тетяни Бокій, а також всього професорсько-викладацького складу кафедри архітектури та дизайну з роботодавцями.

З метою отримання рекомендацій щодо удосконалення наповнення ОП «Дизайн» та ОП «Графічний дизайн» першого (бакалаврського) і ОП «Дизайн» другого (магістерського) рівня вищої освіти були запрошені роботодавці з дизайнерських підприємств Луцька, Волинської області, а також випускники спеціальності минулих років.

Дизайн


Розпочав виїзде засідання кафедри архітектури та дизайну декан факультету архітектури будівництва та дизайну Олександр Андрійчук, який ознайомив присутніх з контингентом студентів дизайнерів, що становить на даний час 340 бакалаврів і 20 магістрів.

ДизайнДизайн


Директор з розвитку рекламно-виробничої компанії ТЗОВ «Тенета» та друкарні «Друкформат» Людмила Цапюк відзначила, що для дизайнера важливо не боятися самостійно шукати роботу, бути технічно грамотним – володіти базовими знаннями з математики та матеріалознавства, комп’ютерними програмами, бути здатним до самопідготовки та тренувати Soft Skils – навички соціалізації, комунікації та роботи в команді. Освітні програми спеціальності 022 Дизайн повинні розвивати саме всебічно-творчу особистість дизайнера, як комплексного фахівця, що здатний придумати концепцію, здійснити графічну візуалізацію, адаптувати її до вимог виробництва та виготовити готовий дизайн-продукт на обладнанні та потужностях підприємства. Підготовкою та роботою наших випускників задоволена.

Дизайн

Випускниця кафедри дизайну першого набору, засновниця рекламно-виробничої компанії «Тенета» з п’ятнадцятирічним досвідом роботи у сфері графічного дизайну, голова ГО «Європейська академія розвитку науки та бізнесу, ГО «Обʼєднання жінок за кермом «Я водійка» – Тетяна Могилецька поділилася враженнями від європейської мистецької освіти, зокрема у Великій Британії, та вимогами до фахівців. Основа навчання це базові знання з математики та фінансової грамотності. До кожного студента прикріплюється наставник, що є практично працюючим на підприємстві. Зустрічі з цими наставниками проходять на волонтерській основі, наставник займається розвитком Soft Skils студента, надає практичні рекомендації. Немає дуже глибинних теоретичних знань, але всі знання підкріплені практикою. Саме на цьому потрібно акцентувати увагу під час підготовки фахівців. Важливість Soft Skils – підходи до пошуку роботи, базові знання як адаптуватися до нового колективу, комунікація, з клієнтами, замовниками та з колегами.

Дизайн

Микола Жичук – директор департаменту маркетингу рекламної агенції «Партизан» відзначив, що ЛНТУ для фірми – це кузня кадрів. Вісім дизайнерів–випускників ЛНТУ працюють сьогодні там. Приходять студенти познайомитися з виробництвом та роботою над проектами, роблять проекти на Америку, Китай, Ізраїль. Відбір працівників проводиться за тестовим завданням, вміння подати проект та подати свої ідеї. На фірмі проектування пов’язане з виробництвом, дизайнерів спеціально відправляють на виробництво для ознайомлення із матеріалами. В освітніх програмах підготовки дизайнерів потрібно зробити акцент на матеріалознавство (технологія матеріалів, види матеріалів, поєднання різних матеріалів, аналіз строку служби виробу). Важливими для фахівця є психологія сприйняття та маркетинг.

Марія Мєкшенкова – випускниця кафедри архітектури та дизайну, директор дитячого розважального комплексу «Смугастий носоріг», художній керівник дитячої арт-студії «Смугастий носоріг» відзначила, що через студію проходить влаштовуватися на роботу багато студентів випускників кафедри. Вимога до фахівців такі: багатозадачність, багатофункціональність, багатопрофільність, можливість співпраці графічних дизайнерів з декораторами, здатність вербальної комунікації, формування дизайн-концепцій, формування маркетингових стратегій, рекламний бізнес та PR, робота в команді, відповідальність. Студія може стати грунтовною базою для практичної підготовки студентів-дизайнерів.

Дизайн

Випускник кафедри дизайну, засновник студії архітектури та дизайну Destyle та ремонтно-будівельної компанії Home Deluxe Сергій Хомик з приємністю відзначив, що через фірму пройшло більше 1000 студентів факультету архітектури, будівництва та дизайну. Студент має навчитися монетизувати свої вміння. Проходити практику потрібно. На фірмі є можливість проходити практику офіційно, оплачується робота під час практики, яка триває до двох місяців. Рекомендації для освітньої програми – збільшити кількість практик та її тривалість. Розвивати дуальну освіту, оскільки свідомість студента формується на практиці Збільшити тривалість практик за рахунок перенесення окремих тем з дисциплін професійного циклу підготовки на практичне вивчення на підприємстві. На початку кожного навчального року – необхідно проводити зустрічі студентів з роботодавцями.

Дизайн

Юрій Чайка – випускник кафедри архітектури та дизайну, практикуючий художник та дизайнер вважає, що робота дизайнера – це експериментальна практика. Кожен дизайнер обирає потім свій напрям, вузьку спеціалізацію. На освітній програмі можливо потрібно ввести дисципліну, пов’язану із експериментальними практиками в дизайні.

Дизайн

Наприкінці зустрічі завідувач кафедри архітектури та дизайну Оксана Пасічник, гаранти, роботодавці та весь колектив кафедри подякували доценту кафедри архітектури та дизайну, директору музейного простору «Окольний замок» Дмитру Зіньку за гостинність та надзвичайно пізнавальну екскурсію.

 

Оксана Пасічник та

Наталія Скляренко