Перейти до основного вмісту

В рамках продовження активної співпраці між ЛНТУ та Університетом Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (UMCS) 9 січня 2023 року відбулося спільне обговорення проектів освітньо-наукових програм доктора філософії ЛНТУ зі спеціальностей 051 Економіка (ОНП «Економіка»), 072 Фінанси, банківська справа та страхування (ОНП «Фінанси, банківська справа та страхування»), 073 Менеджмент (ОНП «Менеджмент»), 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність (ОНП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»).

Зі сторони UMCS участь в обговоренні взяли проректор з розвитку і співпраці з економікою dr hab, prof. Zbigniew Pastuszak, а також професор кафедри економічної і регіональної політики dr hab, prof. Andrzej Miszczuk.

Економіка

Зі сторони ЛНТУ представили проекти відповідних ОНП доктора філософії завідувач кафедри економіки Олександр Шубалий, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Олена Кузьмак, завідувач кафедри менеджменту Наталія Вавдіюк, завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та логістики Оксана Полінкевич.

Слід зазначити, що польські колеги мають значний досвід реалізації аналогічних програм у власному університеті, зокрема враховуючи останні зміни у польському законодавстві та переході до підготовки докторів філософії через Школи докторські. А тому їх враження, думки та рекомендації є особливо важливими для подальшого покращення освітніх програм доктора філософії в ЛНТУ відповідно до передового європейського досвіду. 

Економіка

В цілому польськими колегами було відмічено, що усі розглянуті освітні програми для здобувачів ступеня доктора філософії в ЛНТУ надають здобувачам різносторонні компетентності, які важливі для сучасного науковця і викладача ЗВО, зокрема загальнонаукові, універсальні компетентності дослідника, мовні, глибинні знання зі спеціальності, педагогічні.

Разом з тим, були надані рекомендації звернути увагу на розвиток в майбутніх докторів філософії компетентностей з написання якісних наукових статей для публікації у високопунктованих зарубіжних наукових журналах. Також важливе значення доцільно віднести освоєнню сучасних цифрових та інформаційних технологій, які широко використовуються у процесі підготовки наукових праць, проведенні досліджень, аналітики. Також важливо в рамках специфіки окремої спеціальності при виділенні обов’язкових чи вибіркових освітніх компонентів врахувати сучасні світові тенденції розвитку відповідної галузі, предметної області чи напрямку практичної діяльності.

Важливе значення для майбутніх докторів філософії економічного спрямування, враховуючи повоєнну відбудову України, матиме також освоєння компетентностей з написання проектних заявок для участі у міжнародних конкурсах і програмах.

Економіка

Також польськими колегами був наочно продемонстрований та описаний досвід Школи докторської соціальних наук UMCS щодо формування набору компетентностей і результатів навчання, графіку навального процесу, навчальних планів, виділення окремих обов’язкових і вибіркових дисциплін, їх назв та призначення для якісної підготовки докторів філософії європейського зразка.

Економіка

В ході обговорення польські колеги надали вичерпні відповіді на питання, які цікавили членів груп забезпечення вказаних ОНП доктора філософії ЛНТУ. Були обговорені напрями подальшої співпраці в освітньо-науковій сфері між нашими університетами.

Дуже дякуємо польським колегам з UMCS – проректору, dr hab, prof. Zbigniew Pastuszak та професору dr hab, prof. Andrzej Miszczuk за участь в обговоренні та цінні пропозиції для покращення освітніх програм доктора філософії економічного спрямування в ЛНТУ.

 

Завідувач кафедри економіки

Олександр Шубалий