Перейти до основного вмісту

На кафедрі підприємництва, торгівлі та логістики 09.02.2023 було проведене обговорення проєктів освітніх програм за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (науковим) рівнем вищої освіти зі спеціальності 076 Підприємництво і торгівля освітніх програм «Підприємництво та бізнес-адміністрування, «Логістика», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Економіка підприємства», «Публічне управління та адміністрування».

В обговоренні взяли участь науково-педагогічні працівники, а також студенти вказаної спеціальності. За всіма освітніми програмами було рекомендовано розширити каталог вибіркових дисциплін та запропонувати додати до них дисципліни: аграрний бізнес, креативна економіка, ризик-менеджмент логістичної системи, антикризове управління підприємством, управлінська інноватика в бізнесі, бізнес-діагностика та прийняття рішень, управління бізнес-процесами, управління змінами, міжнародні економічні відносини, розвиток підприємництва на засадах сталого розвитку, академічна доброчесність і якість освіти, управлінська інноватика, комунікаційні інструменти формування репутації, глобалізаційні процеси в підприємництві та торгівлі, інформаційні технології в науці.

обговоренняобговорення

Зокрема, у результаті обговорення за освітньою програмою другого (магістерського) рівня «Підприємництво та бізнес-адміністрування» запропоновано до вивчення такі дисципліни, як адміністрування підприємницької та торгівельної діяльності, управління якістю та ризиками, HRM та бізнес-комунікації. До каталогу вибіркових дисциплін запропоновано включити: циркулярна економіка, кластеризація бізнесу, правовий супровід бізнесу, цифровий бізнес, стратегічне партнерство в бізнесі, міжнародне підприємництво.

Гаранти озвучили сильні сторони та вузькі місця освітніх програм, а також ризики та шанси до розвитку. Відповідні пропозиції подано до відділу забезпечення якості освітніх програм, акредитації та ліцензування як результат моніторингу освітніх програм.

За освітньою програмою третього (наукового) рівня «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» запропоновано включити інноваційна економіка, математичні моделі та інформаційно-комунікативні технології в підприємництві та торгівлі, підприємництво в економічному розвитку суспільства. До каталогу вибіркових дисциплін запропоновано включити: четверта промислова революція - зміна напрямів інвестиційних потоків, управління стратегічними змінами та інноваціями, конкурентоспроможність на мікро-, макро та мезорівнях, організаційне проектування в підприємництві та торгівлі.

обговоренняобговорення

16.02.2023 було проведене обговорення освітніх програм зі здобувачами освіти (в ауд.4). Гарантами представлені проєкти освітніх програм, розкрита їхня унікальність. Здобувачі освіти дискутували щодо каталогу вибіркових дисциплін, пропонували включити такі дисципліни, як: Управлінська інноватика в бізнесі, Бізнес-культура, Бізнес-діагностика та прийняття рішень, Маркетинг в соціальних мережах, діджитал технології в бізнесі тощо. Також здобувачі освіти запропонували посилити практичну підготовку, розширити бази практики. Вони звернули увагу на такі методи навчання як тренінги, ділові ігри та ситуаційні вправи.

 Оксана Полінкевич, завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та логістики