Професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Олена Кузьмак взяла участь у конференції «The Ukraine crisis: responses from the European higher education and research sectors» («Криза в Україні: реакція європейських секторів вищої освіти та наукових досліджень»). Захід організований Міністерством освіти і науки України, All European Academies (ALLEA), Kristiania University College, International Science Council (ISC). На конференції виступив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

конференція

Під час обговорення в групах, професор ЛНТУ Олена Кузьмак поділилася досвідом перебування на посаді запрошеного професора в Politecnico di Bari в Італії щодо спільних наукових напрацювань з іноземними партнерами, обміну досвідом щодо побудови внутрішньої системи якості освіти в іноземному ЗВО.

конференція

Розповіла іноземним колегам про проблеми українських вчених у роботі в умовах війни, під звуки сирен. Олена Кузьмак зазначила, що Україна є країною великих можливостей і саме зараз найбільш необхідною є підтримка українських вчених світовою спільнотою. Зауважила, що запропонованою підтримкою світової спільноти наразі можуть скористатися в основному жінки та науковці після 60 років, але надзвичайно важливою та необхідною є підтримка науковців-чоловіків, які не мають зараз можливості виїхати за межі країни та продовжити свої наукові дослідження.

конференція

Саме тому існує гостра необхідність розширення програм підтримки онлайн співпраці. Важливою є також підтримка українських вчених щодо вдосконалення мовних навичок задля можливості залучення, до запропонованих іноземними партнерами програм, ширшого кола науковців України.

Професор підсумувала свою доповідь щирою подякою усім іноземним партнерам за підтримку науковців України у надзвичайно важкий час.

Професор, Олена Кузьмак