У Луцькому національному технічному університеті відбулася надзвичайно цікава, натхненна й мотивуюча зустріч студентів кафедри архітектури і дизайну із Заслуженим діячем мистецтв України, професором кафедри образотворчого мистецтва ВНУ ім..Лесі Українки Інною Черкесовою.

Привітав у стінах ЛНТУ поважну науковицю декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Олександр Андрійчук, відзначивши постать Лесі Українки як таку, що стала легендою, а дослідження її творчості – завжди актуальними та неосяжними. Про те, що сьогодні студенти ФАБД мають чудову нагоду почути про ті факти життя і творчості Лесі Українки, яких ніде не знайти, наголосила завідувач кафедри архітектури і дизайну Олена Пасічник, відзначивши вагомі наукові й творчі дослідження запрошеної лекторки.

дизайндизайндизайндизайн

Організатором заходу виступила професор кафедри архітектури і дизайну ЛНТУ Наталія Скляренко.

«Ми довго планували цю зустріч із професором Інною Черкесовою і сьогодні маємо унікальну можливість почути про образ Лесі України від мистецької складової до штучного інтелекту. Ви поглибите свої знання про цю визначну постать, а Інна Черкесова покаже різні сторони цієї обдарованої людини», - звернулася до студентів професор.

дизайндизайндизайндизайндизайндизайн

Передусім, Інна Черкесова познайомилася із аудиторією та коротко розповіла про себе. Зокрема те, що є уродженкою Півдня України – міста Миколаїв.

«Коли я вчилася в школі, у нас була українська мова та література. Це були радянські часи і, вивчаючи Лесю Українку, усе, що ми знали це - «Лісова пісня». І тільки коли я потрапила до Луцька, на Волинь, я відкрила для себе щось неймовірне: Леся Українка для Луцька, для Волині це – бренд. Художники, дизайнери, митці різних напрямків… якщо правильно поставитися до творчості Лесі Українки, до цієї особистості, то можна зробити собі ім’я на увесь світ», - наголошує Інна Черкесова.

дизайндизайндизайндизайн

Лекторка запросила молодь зануритися у глибину космосу, який називається Леся Українка: «Давайте подивимося на Лесю Українку у мистецтві…. Вона ще у дитинстві випередила своїх однолітків своїм мисленням і так було до кінця її життя», - зауважила лектор.

Інна Черкесова ґрунтовно розповіла про образ Лесі Українки у мистецтві, про її творчий символізм та використання бренду відомої письменниці у сучасній творчості. У власній лекції спікерка провела нитку симбіозу музики, літератури й художньої справи, у яких талантом вирізнялася й сама Леся Українка і образ якої й донині надихає світ до неймовірних звершень у кожному виді мистецтва.

дизайндизайндизайндизайндизайндизайндизайндизайндизайн