В рамках проєкту «Job Shadow Day 2024», який реалізується на кафедрі обліку і аудиту Луцького національного технічного університету, студенти групи ОП-11 Юлія Клімук і Олександра Яковлюк, з метою розвитку професійних якостей, навчання на робочому місці, ознайомилися з роботою бухгалтерії ТОВ «ФІЛ-ТРАНС ЛТД».т

проектпроект

Основним видом діяльності ТОВ «ФІЛ-ТРАНС ЛТД» є транспортні перевезення по Україні та за кордоном. Головним бухгалтером підприємства є випускниця кафедри обліку та аудиту ЛНТУ Софія Клімук, яка погодилася виконати роль ментора в рамках заходу Job Shadow Day. Студенти першого курсу виявили бажання бути «тінню» головного бухгалтера та набути практичних навичок з обраної професії.

Оскільки студенти лише починають вивчати облік, то основний акцент в рамках заходу був зроблений на нормативному забезпеченні облікового процесу та документуванню господарських операцій підприємства.

План заходу, запропонований ментором:

1. Законодавчі підстави для здійснення перевезень.

2. Документи для міжнародних перевезень та перевезень по Україні.

3. ТТН: випадки використання та вимоги щодо оформлення.

4. Види ТТН.

5. Електронні ТТН та особливості їх застосування.

6. ТТН за спрощеною формою.

7. ТТН у перевезеннях для власних потреб: аналіз податкових ризиків.

8. Е-ТТН: коли очікувати впровадження та як підготуватися.

9. Подорожній лист: мета складання документа, головні реквізити, які мають бути в документі, чи достатньо подорожнього листа для списання пального та підтвердження зв’язку із господарською діяльністю.

проект

Спочатку слухачі заходу прослухали теоретичний матеріал з презентацією, що дало змогу зрозуміти порядок документування перевезень по Україні та за кордоном. Після цього студенти самостійно спробували оформити первинні документи по перевезеннях ТОВ «ФІЛ-ТРАНС ЛТД».

Захід був надзвичайно цікавий та корисний для набуття практичних навичок майбутніми обліковцями, за що колектив кафедри обліку і аудиту дуже вдячний головному бухгалтеру Софії Клімук.