Перейти до основного вмісту

На кафедрі комп’ютерної інженерії та кібербезпеки стартував проєкт «Діалог зі стейкхолдерами». Організатор заходу – кафедра комп’ютерної інженерії та кібербезпеки ЛНТУ. До участі у серії практичних зустрічей запрошені студенти, аспіранти та викладачі кафедри, а також представники компаній-роботодавців, які є стейкхолдерами освітніх програм «Комп’ютерна інженерія» та «Кібербезпека».

Кібербезпека

Метою проведення практичних зустрічей є налагодження комунікації між кафедрою, студентами та бізнес-середовищем. Важливий фактор проєкту – інформування студентів про відкриті вакансії, профілі професій і запити роботодавців до вмінь працівників, а також посередництво у встановленні прямих контактів бізнесу з кафедрами, формування у вихованців кафедри навичок, необхідних для успішного працевлаштування, кар’єрного розвитку та старту підприємницького успіху.

Кібербезпека

Першим спікером став стейкхолдер ФОП Олександр Клеха – спеціаліст з питань інформатизації та кібербезпеки.

Головними темами зустрічі стали питання щодо забезпечення розвитку студента як спеціаліста на сучасному ринку праці. Головну увагу студентів захопили питання забезпечення роботи сервісів в мережі інтернет, а саме серверна частина розробки сучасних програмних рішень. Також не оминули важливість персонального росту та оволодіння інструментарієм розробника і спеціаліста з управління серверними рішеннями. Говорили про серверні мови програмування, такі як Bash, Perl, Java, C/C++, Python, Ruby, GOlang, Node JS (програмні платформи).

Кібербезпека

Особливу увагу в процесі розповіді Олександр звернув на важливість вивчення мов програмування: «Знання дають можливість розробки повнофункціональних Backend платформ різного призначення». Як приклад, були наведені практичні розробки та впровадження, проаналізовані основні переваги різних серверних та клауд платформ, а також їх недоліки. Розглянуто сучасні клауд-рішення від головних провайдерів (Amazon, GoogleCloud, MS Azure) та засоби взаємодії з ними і розгортання інфраструктури.

Кібербезпека

Фахівці демонстрували відеоекскурсії своїми компаніями, розповідали про власні обов’язки та відповідали на різноманітні запитання студентів, що створило атмосферу конструктивного діалогу, обміну знаннями і досвідом. Загалом до зустрічі долучилося 43 зацікавлені учасники.

Так, було заплановано організувати низку подібних зустрічей для висвітлення питань розробки FrontEndу та розгляду практичних архітектурних рішень.

Кібербезпека

Як зазначають організатори, напрацьовані результати діалогів можна використати для покращення якості освіти, формування бази роботодавців/стейкхолдерів, практичного наповнення освітнього процесу, підготовки фахівців, які будуть успішними на ринку праці.

«Участь у проєкті – це гарна нагода для компаній-роботодавців налагодити контакт зі студентами, потенційними кандидатами на вакантні посади, знайти актуальні форми співпраці із кафедрою. А для кафедр, викладачів - це хороша можливість для формування та трансформації навчальних планів, освітніх програм, орієнтованих на вимоги ринку праці, розвитку діалогу з профільними роботодавцями. Це допоможе зрозуміти вимоги до підготовки студентів, включити в програму дисциплін сучасні інструменти та підходи, розвинути можливості співпраці в частині спільних досліджень, виробничих екскурсій, отримати мотивацію до саморозвитку», – зазначила Наталія Чернящук.

проф. Наталія Чернящук, завідувач кафедри КІ та КБ