Перший етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

12 листопада 2021р. в Луцькому національному технічному університеті, з дотриманням законодавства в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відбувся онлайн І (університетський) етап XXII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Забезпечували проведення конкурсу факультет цифрових, освітніх та соціальних технологій, в складі якого кафедра іноземної та української філології.

Вперше до цього заходу долучилися 189 студентів усіх факультетів, серед яких були як першокурсники, так і студенти старших курсів. Кожен з них мав виконати тестові завдання та написати твір-роздум дискусійного характеру на запропоновану тему. В системі Moodle здобувачам вищої освіти була надана можливість дистанційного доступу (через мережу Internet) до завдань конкурсу.

Тестова частина змагання була оцінена автоматично, а твори – передано на перевірку журі конкурсу. Конкурсне журі ЛНТУ здійснило якісний відбір кращих конкурсних робіт.

Така система проведення конкурсу, а сааме використання віртуального навчального середовища Moodle для оцінювання його результатів, була застосована вперше з метою отримання неупереджених оцінок за кожне виконане завдання.

Відзначимо, що у контексті цифровізації освіти, яка активно впроваджується в Україні, онлайн-формат проведення заходів дозволяє охопити велику студентську аудиторію.

Отже, призові місця посіли такі студенти:

І  місце:

(І курс) Цісарук В. М. (ст. гр. МО, ФБП ), Шкляєва І. О. (ст. гр. ПЛ, ФЦОСТ)

(ІІ курс) Мельник В. В.  (ст. гр.  ПС, ФЦОСТ)

(ІІІ курс) Удодік І. Р.  (ст. гр. ЛП, ФМСМТ)

(IV курс) Троянчук Б. В.  (ст. гр. АВ,  ФКІТ)

ІІ місце:

(І курс)  Герасимчук Н. П.  (ст. гр. СЗ, ФЦОСТ)

(ІІ курс)  Фурсик А. І. (ст. гр. КБ, ФКІТ)

(ІІІ курс) Павленко С. В. (ст. гр. ПЛ, ФЦОСТ)

ІІІ місце:

(І курс) Ваденюк А. С. ( ст. гр. АТ, ФТМІ)

(ІІ курс) Соловейчук М. А. (ст. гр. ПО, ФЦОСТ), Черняк Б. С. (ст. гр. МО, ФБП)

(ІІІ курс) Дєдух Я. В. (ст. гр. ЛП, ФМСМТ )

Ми щиро дякуємо всім учасникам за високий інтерес до конкурсу як до надзвичайно важливого проєкту для України, який дбає про престиж українського слова та сприяє розширенню функціонального поля української мови та культури!

Г. Герасимчук, декан ФЦОСТ

Л. Мялковська, професор кафедри ІУФ