Перейти до основного вмісту

У стінах Луцького національного технічного університету триває Тиждень науки. Цілий спектр наукових заходів відбувається впродовж останніх днів і однією із надзвичайно важливих у сьогоденні наукових  зустрічей стала ІІ Всеукраїнська наукова конференція «Перспективи розвитку фізичної культури і спорту в закладах освіти».

Організаторами заходу незмінно виступає кафедра фізичної культури, спорту та здоров’я ЛНТУ, що функціонує на факультеті цифрових, освітніх та соціальних технологій.

СпортСпортСпорт


Привітав учасників заходу завідувач кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я Володимир Ковальчук. Він висловив побажання плідної та цікавої дискусії усім учасникам конференції та сподівання на результативну роботу науковців задля подальшого практичного впровадження у закладах освіти.

Водночас, представивши гостей конференції, Володимир Ковальчук закликав присутніх схилити голови у хвилині мовчання. 18 травня - в Україні День пам’яті жертв геноциду кримсько-татарського народу і сьогодні «руській мір» продовжує чинити вбивства нас, як українців. Тож присутні вшанували пам’ять усіх, хто загинув від тоталітарного режиму і  внаслідок вторгнення росії в Україну.

СпортСпортСпортСпортСпортСпорт


Привітала гостей заходу ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Вона відзначила, що сьогодні в Україні часто недооцінюється роль фізичного виховання та спорту для школярів та молодого покоління. Утім, це надзвичайно актуальний і потрібний напрям розвитку молоді, здорової і сильної нації, яка мужньо бореться за перемогу і на яку покладена місія подальшої відбудови нашої держави. Водночас, ректор розповіла гостям університету про розвиток спортивної інфраструктури в ЛНТУ, досягнення та перспективи профільної кафедри, спортивні звершення наших студентів та ті плани, які прагнуть реалізувати у ЗВО задля розвитку галузі спорту та фізичного виховання.

СпортСпортСпортСпортСпортСпорт


Із вітальною промовою виступила проректор з НПР та досліджень Олена Лютак: «Дуже приємно бачити вас саме тут, в ЛНТУ, і за це варто, перш за все, подякувати ЗСУ, які дають нам можливість досліджувати, розвиватися, вчити і навчатися, зростати в наукових пошуках. Всі ми, науковці, прагнемо наукового зростання і саме такі заходи дають нам можливість поспілкуватися з колегами з різних куточків України та передати свої знання. Тому бажаю, щоб дискусії були плідними  та ґрунтовними і щоб кожен з вас науково збагатився».

Водночас, Олена Лютак виконала урочисту місію та вручила Заслуженому тренеру України, викладачу кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я Володимиру Сахаруку почесну грамоту, а здобувачам, які активно досягають висот у навчанні та у студентській науковий роботі – подяки ЛНТУ.

СпортСпортСпортСпортСпортСпортСпорт

Захід відбувається у змішаному форматі, учасники конференції долучилися як в офлайн, так і в онлайн форматі. Зокрема, серед присутніх гостей були: декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій ЛНТУ Галина Герасимчук, колектив кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я, директор департаменту молоді та спорту Луцької міської ради Володимир Захожий; делегація Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.. Тараса Шевченка, на чолі із проректором Миколою Курачем; заступник декана факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Інна Ткачівська; представниця Національного юридичного університету  імені Ярослава Мудрого у Харкові, майстер спорту України міжнародного класу з підводного спорту Марія Кузьміна; директор Луцького ліцею №1 Андрій Киця; представники Луцького ліцею №2 та Луцького базового медичного коледжу, а також делегації зі шкіл Іваничівської та Ковельської громад.

СпортСпортСпортСпорт


На тому, наскільки важливо сьогодні дбати про фізичне здоров’я нації та національно-патріотичне виховання молоді наголосив Володимир Захожий.

«Дуже приємно бачити тут сьогодні стільки молодих людей, оскільки слово «перспективи» у назві конференції, це про молодь, про здоров’я нашої нації, яке сьогодні є пріоритетом і найбільшою необхідністю, як ніколи. Ми завжди знаємо, що здоров’я - це багатство, але сьогодні молода нація, сильна нація, нація нескорених потребує величезної підтримки для свого існування. На жаль, ті проблеми, які сьогодні має наша держава є надзвичайними і найбільшими за всі часи незалежності, тому хочу, щоб сьогодні кожен з вас мав можливість отримати нові знання та навики, аби потім передати їх своїм студентам, друзям, колегам. Хочу, щоб нові методи, інтерактиви з’являлися постійно і молодь була максимально зацікавлена у тому, щоб займатися спортом і пропагувати спорт та фізичну культуру.

Національно-патріотичне виховання – ще один із пріоритетів. Сьогодні кожен школяр, кожен студент має усвідомлювати ту відповідальність і сподівання, які покладені державою на них. Зараз у тилу ми фактично є резервом і маємо це розуміти як чоловіки, так і жінки. Маючи бачення перемоги ми завжди зможемо бути першими і сьогодні це доказуємо не на словах, а у великій справі – наближенні перемоги. Хочу, аби студенти були свідомими того, що молодь яка чекає на них в школах та університетських аудиторіях, буде розвивати нашу державу і підіймати її з тих страшних руїн, у яких вона знаходиться. Якщо ми, викладачі, даватимемо їм такі можливості, то немає сумніву, що такими кроками і стараннями ми дійдемо до успіху, до хороших результатів як в науковій діяльності, так і в діяльності нашої держави, яка буде єдиною, неподільною, незалежною, демократичною і суверенною».

СпортСпортСпортСпортСпорт


Проректор Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.. Тараса Шевченка Микола Курач подякував колективу ЛНТУ за співпрацю і подарував книгу «Кременець», у якій зібрані в оригіналі вірші та прозові твори українських та іноземних письменників про історичну Волинь.

«Хочу подякувати за співпрацю, за те, що в непростий час знаходите можливості і сили організовувати такі заходи. Ми теж працюємо на фронті - освітньому і науковому. Тисячі освітніх установ зруйновані, зруйновані науково-дослідні інститути та лабораторії, загинуло багато вчених, освітян, але ми ще маємо можливість і силу зібратися, стати учасниками наукового заходу, який також сприяє наближенню нашої перемоги», - зауважує Микола Курач.

СпортСпортСпорт


«Направду, дуже актуальною є тема конференції, бо в умовах війни, нападу агресора на територіальну цілісність та демократичність нашої держави, хто як не ми – педагоги, освітяни, науковці, маємо розвивати фізичну культуру як засіб формування патріотизму, сил, сміливості, волі, нескореності і, звичайно, рухової активності. В умовах реформування освіти, НУШ назрівають нагальні питання для обговорення, впровадження новітніх модулів рухової активності, підготовки молодого покоління, аби розвивати і примножувати багатство країни. Це на часі і це актуально, тому відрадно бачити, що в залі є представники науки, теорії і практики, які перейматимуть та будуть продовжувати розвивати дискурсивні панельні питання і впроваджувати їх у практичний досвід для нашої молоді. Зараз вкрай необхідно розвивати патріотизм, гідність і національну свідомість, що є запорукою успіху, сили, нескореності нашої країни», - наголосила заступник декана факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Інна Ткачівська.

СпортСпортСпортСпортСпортСпортСпорт


У ролі модератора заходу виступив професор Віктор Чижик. Він і розпочав пленарне засідання конференції.

Так, 8 спікерів мали нагоду виступили із власними доповідями. Зокрема, тему оздоровчої верхової їзди як сучасний модний фітнес для душі і тіла підняла к.е.н., доцент кафедри економіки та магістрантка спеціальності Фізична культура Антоніна Гордійчук. Дослідження психофізіологічного стану та часу прийняття рішення у елітних борців представив д.біол.н., професор Національного університету України з фізичного виховання і спорту, професор-дослідних Інституту психології Німецького університету спорту Кельну Георгій Коробейніков.

СпортСпорт


Д.мед.н., старший співробітник ДУ «Інститут геронтології ім.. Д.Ф.Чеботарьова» НАМН України, професор ПВНЗ «Київський медичний університет» Олександр Поляков доповів на тему: «Здоров’я студентів, працівників та пенсіонерів різного віку за даними «Паспорт здоров’я людини». Аспірантка кафедри теорії і методики фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України Ген Янь доповіла про «Національні стандарти фізичної підготовленості китайських школярів». Про «Детермінанти прогностичної моделі здоров’я дівчат середнього шкільного віку» доповіла аспірантка кафедри теорії і методики фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України Інна Мамедова.

«Оцінювання фізичних якостей в особистісному підході організації фізичного виховання» представив кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.. Тараса Шевченка Володимир Банах. Кандидат наук з фізичного виховання, доцент кафедри фізичного виховання, спорту та здоров’я ЛНТУ Ігор Бакіко розповів про «Особливості ставлення до куріння учнів 5-11 класів». На тему «Профільна диференціація фізичного виховання учнів» доповів к.біол.н., професор Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.. Тараса Шевченка Віктор Чижик.