Тиждень факультету митної справи, матеріалів та технологій насичений цікавими заходами, зустрічами із досвідченим фахівцями та креативними розвагами і для студентів і для викладачів. Одним із таких  івентів стала онлайн-лекція із заступницею завідувача відділу товарознавчих та гемологічних досліджень Полтавського НДЕКЦ МВС Мариною Мартосенко.

митна справа

Для студентів кафедри товарознавства та експертизи в митній справі ЛНТУ лекторка розповіла про перспективи та можливості судово-товарознавчих експертиз в Україні.

Подякувала за можливість поспілкуватися та дізнатися більше про роботу судово-товарознавчих експертів завідувач кафедри  ТЕМС Олена Пахолюк: «Лекція цікава для усіх, адже справа пов’язана з сировиною, матеріалами, готовими товарами, дослідженням їхніх властивостей, асортименту, технологією виготовлення та факторами формування якості. Ці питання актуальні для всіх і всіх нас хвилюють».

Карантинні обмеження певною мірою посприяли розширенню можливостей для спілкування. Відтепер сотні і тисячі кілометрів не є завадою для плідного та конструктивного діалогу із фахівцями з будь-якого куточка України чи світу. Тож і сьогодні, хоч і в онлайн-режимі, запрошену гостю привітала декан ФММТ Валентина Ткачук: «Безперечно тема є дуже актуальною. Наші студенти пишуть наукові роботи в розрізі судово-товарознавчих експертиз, тому я переконана, що інтерес до заходу і фідбек обов’язково буде. Дякую за можливість почути практичні складові того, що ми намагаємося навчити теоретично».

Розпочинаючи лекцію Марина Мартосенко наголосила, що питання товарознавства дуже актуальні: «Ваші студенти обрали правильну спеціальність і правильний ЗВО, адже в них у подальшому буде багато перспектив і для професійного і для особистісного розвитку».

Лекторка розповіла про те, як відбувається процес проведення товарознавчих експертиз, зокрема в частині діяльності МВС України. Окремо Марина Мартосенко зупинилася на конкретних прикладах діяльності судово-товарознавчих експертів, а також на об’єктах, з якими стикаються фахівці у практичній роботі. Насамкінець, разом зі студентами лекторка обговорила ті можливості, які спеціальність відкриває перед молоддю.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції