Під марш та патріотичну пісню: курсанти військової кафедри Луцького НТУ урочисто склали присягу

24 липня, більше 40 курсантів та курсанток військової кафедри Луцького НТУ постали у строю, аби урочисто присягнути на вірність народові України. Це уже четвертий випуск в історії військової кафедри університету.

Два роки тривало навчання курсантів на військовій кафедрі, під час якого молодь опановувала три спеціальності: «Бойове застосування механізованих підрозділів, частин і з’єднань», «Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії» та «Психологія». Крім того, після першого курсу студенти доводили свою вправність під час комплексних практичних занять на полігоні, а після другого - були призвані через районні і міські військові комісаріати на 30-денний навчальний збір.

Сьогодні впевнена у своїх силах, патріотична і цілеспрямована молодь стоїть у колі випускників, але уже невдовзі вони стануть офіцерами запасу зі званням молодшого лейтенанта. Розпочалися урочистості із вітань від представника духовенства отця Корнелія. Він здійснив молебень для курсантів і щедро окропив дівчат та хлопців освяченою водою. Згодом випускники спільно виконали Державний Гімн України та урочисто присягнули на вірність українському народу.

Привітала відважну молодь із закінченням навчання на військовій кафедрі ректор Луцького НТУ Ірина Вахович. Вона наголосила, що це дуже визначна та вагома подія не лише для кожного курсанта, а й для усього університету, адже український народ поповнився сильними духом та тілом захисниками.

«Щиро вірю, що дух патріотизму та мужності, яким вас наповнювали протягом усього навчання на кафедрі, буде супроводжувати вас протягом усього життя! Будьте сміливими та по-справжньому вірними своєму народові», - підсумувала ректор.

Потому, вона вручила подяки найбільш успішним та активним курсантам та передала слово почесним гостям заходу. Так, напутні слова та привітання із урочистою подією висловили начальник Луцького прикордонного загону, полковник Сергій Лозінський, командир військової частини 1141 Національної гвардії України, підполковник Василь Гуртовський та заступник військового комісара Волинського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, підполковник Ігор Підлісний.

Підсумував усі привітання своїм напутнім словом головний наставник майбутніх офіцерів, завідувач кафедри військової підготовки підполковник запасу, ветеран Збройних Сил України Павло Турсумуратов. Він побажав курсанатам бути вірними собі та завжди працювати на благо України і її народу.

Завершили дійство виступом вихованців клубу козацького бойового мистецтва «Герц», музичним дарунком від заслуженого артиста України Адама Горбатюка, урочистим маршем під патріотичну пісню, привітаннями від рідних та гостей і демонстрацією зброї.

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUnivers...