Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті відбулося планове засідання вченої ради. На порядок денний цього разу було винесено сім питань і традиційно одне – «Різне».

Відтак, члени колегіального органу ЗВО розглянули кандидатури на предмет здобуття державних премій та стипендій, а також заслухали трьох спікерів щодо тематичних звітів за рік та перспектив розвитку окремих напрямків діяльності ЛНТУ.

вчена рада

Зокрема, про фінансово-господарську діяльність ЛНТУ за 2021 рік доповіла головний бухгалтер ЗВО Катерина Рудь. Вона детально зупинилися на показниках доходів та видатків університету, які були здійснені впродовж року, акцентувала увагу на збільшенні окремих показників та ефективності використання коштів. За результатами оприлюдненого звіту, вчена рала визнала роботу задовільною.

Про діяльність науково-дослідної частини у 2021 році розповів начальник профільного відділу  Максим Войчук. За його словами, порівнюючи динаміку останніх років, спостерігається збільшення фінансування, зокрема в сфері прикладних досліджень  та розробок, зростання надходжень до спеціального фонду. Він також акцентував увагу на виконанні наукових робіт та наданні науково-технічних послуг тощо.

вчена рада

Окремо спікер зупинився на перспективах та реалізації намічених планів у 2022 році. Серед них, збільшення кількості спільних науково-дослідних прикладних проектів, розробок, НДР та наукових послуг, що виконуються науково-педагогічними працівниками на замовлення підприємств, організацій та бізнесу. Одним із основних моментів, які варто посилити, каже Максим Войчук, це те, що будь-яка наукова робота чи то курсова, чи магістерська, а  тим паче дисертація, повинні мати актуальність у подальшій реалізації, комерційний потенціал. Крім того, у 2022 запланована розробка та запровадження ефективної системи стимулювання науково-інноваційної діяльності, а також проведення комплексного внутрішнього аудиту науково-технічної та інноваційної діяльності. Водночас, запланована низка проектів розрахованих на грантові програми та проведення тематичних заходів і налагодження партнерств. Утім, поки в країні триває війна, говорити про певні терміни їх проведення, на жаль, не доречно.

вчена рада

По стан та перспективи розвитку дистанційної освіти доповіла начальник Центру дистанційної освіти та WEB-технологій Ірина Заблоцька. Наголосивши на основних досягненнях, які були здобуті у 2021 році, вона акцентувала увагу на конкретних завданнях на наступні 12 місяців.

Йдеться, зокрема, про проведення курсів підвищення кваліфікації викладачів, які стосуватимуться не лише базових цифрових компетенцій, а й поглиблення знань щодо роботи на платформі дистанційного навчання Moodle. Крім того, щоб уникнути певних недоліків у роботі з програмним забезпеченням для відеоконференц-зв’язку, таких як Zoom та Google Meet, за підтримки ІОЦ є можливість інтегрувати сервер вебінарів та онлайн трансляцій на платформі Moodle – BigBlueButton.

«Це дасть можливість створити безкоштовні та необмежені в часі вебінарні кімнати конкретно під кожен предмет і, відповідно, для працівників ЗВО дозволить більш ефективно проводити онлайн заняття та консультації», - запевняє Ірина Заблоцька.

Насамкінець, члени вченої ради розглянули низку ухвал та результати їх виконання.

Відділ іміджу та промоції