Перейти до основного вмісту

Луцький національний технічний університет активно реалізовує програми міжнародних стажувань, навчання, академічної мобільності тощо. Наші студенти мають усі можливості паралельно здобувати освіту у нашому ЗВО та черпати найкращий досвід іноземних закладів освіти. Нині до мобільності в Університеті Яна Длугоша у Ченстохові (Польща) готують здобувачі ОП «Матеріалознавство». Уже невдовзі перспективні хлопці та дівчата зможуть навчатися одразу в двох ЗВО, а відтак, отримати два дипломи про вищу освіту: українського та польського зразків.

матеріалознавство

«Ми маємо довготривалу співпрацю із Університетом Яна Длугоша в Ченстохові. Це польський державний заклад, класичний університет, який має споріднену із нашою спеціальність. У них вона називається  «Інноваційні технології і матеріали», а у нас це «Матеріалознавство». Відповідно, маючи тісну співпрацю, реалізовуючи спільні проекти та здійснюючи мобільність, ми дійшли до того моменту, коли уклали угоду про програму подвійного диплому», - розповідає завідувач кафедри матеріалознавства Микола Мельничук.

Науковець наголошує, що ця угода передбачає гармонізацію двох навчальних планів і в польському університеті і в ЛНТУ. Відтак, наші студенти з другого року навчання мають можливість стати повноцінними здобувачами польського університету зі всіма правами та обов’язками: «Навчаючись за програмою подвійного диплому, вони виконують частину своєї освітньої програми в Луцьку, тобто частину курсів слухають в нас, а частину – в Польщі. Ця угода передбачає визнання результатів навчання з нашого боку і, натомість, польські партнери визнають результати навчання, які студенти отримали у нас».

матеріалознавство

Наразі кафедра матеріалознавства залучає до мобільності уже другий набір студентів. Минулого року таких здобувачів було 5, а цьогоріч навчатимуться у Польщі 6 студентів. Навчання повністю безкоштовне, студенти будуть інтегровані в польську групу і здобуватимуть освіту разом з польськими однолітками.

Уже в січні наші здобувачі поїдуть на навчання до Польщі і перший етап триватиме один місяць: «Відмінність між нашими університетами полягає у тому, що в нас регулярний розклад, студенти ходять щотижня і мають повторювані заняття. У Польщі розклад циклічний, викладачі можуть читати один курс впродовж місяця. Таким чином, це зручно для поєднання наших освітніх процесів», - зауважує Микола Мельничук.

матеріалознавство

На жаль, не мають можливості виїхати за кордон студенти хлопці, утім для них навчання реалізоване в онлайн-форматі, тобто заняття відбуваються синхронно з польськими викладачами на їхній електронній платформі. Наші студенти матимуть повноцінний доступ до інфраструктури Університету Яна Длугоша, в тому числі й електронної. У польському ЗВО є система дистанційного навчання, ресурс для реєстрації студентів та огляду навчального плану, а отримуючи студентські квитки, українська молодь має такі ж пільги і переваги, як і польські студенти.

Вітаємо команду матеріалознавців із новими можливостями реалізувати себе, проявити власні таланти, здобути якісну освіту та нові враження. Бажаємо успіхів у навчанні та провадженні студентської наукової діяльності!

матеріалознавство