Перейти до основного вмісту

Показова лекція в он-лайн форматі

Кожен із викладачів Луцького НТУ принаймні раз у навчальний рік проводить відкриту лекцію чи заняття. Прикметник «відкритий» у цьому трактуванні сучасні лінгвісти вважають не зовсім коректним, запозиченим із російської мови. Доречніше вживати термін «показова лекція», на якій викладач демонструє студентам, присутнім колегам й усім запрошеним набутий методичний досвід. Дистанційний формат навчання у такому випадку не перешкода, а перевага.

У середу 4 листопада відбулася показова лекція професора кафедри матеріалознавства, д.п.н. Гулай Ольги Іванівни з дисципліни «Біохімія» для студентів третього курсу спеціальності «Харчові технології». Використано платформу Googlemeet. На лекції були присутні викладачі кафедр матеріалознавства та технологій і обладнання переробних виробництв, а також гарант спеціальності «Харчові технології» к.т.н., доцент Сай Володимир Анатолійович.

Тема показової лекції «Вітаміни» обрана не випадково, адже у розпал пандемії коронавірусу кожному необхідне збалансоване споживання багатих вітамінами продуктів харчування. А майбутні харчові технологи несуть місію відповідальності за здоров’я нації! Таким чином зреалізовано основний дидактичний принцип – спрямованості навчання на реалізацію мети освіти.

Матеріал лекції підібрано за принципами науковості та інформативності, а виклад - наступності, логічності й систематичності. Навчальну інформацію про кожен вітамін викладено за єдиною схемою: назва (буквенна, хімічна, медична) – будова – біохімічна дія – наслідки авітамінозу – добова потреба – джерела надходження. Використано також історичний аспект: історія виникнення терміну «вітаміни» на початку ХХ століття відома небагатьом.

Теоретичні положення лекції безпосередньо пов’язані із повсякденним особистим життям та з перспективами подальшої професійної діяльності.

Продемонстрована презентація розміщена також на дистанційному курсі дисципліни «Біохімія» на платформі Moodle, таким чином студенти мають можливість актуалізувати інформацію у зручний час. А на практичному занятті проаналізують власний раціон, адже здоров’я людини стуттєво залежить від способу харчування. На жаль, дистанційний формат не дозволяє провести експериментальне дослідження вітамінів у продуктах харчування.

Після завершення показової лекції було проведено її обговорення із гарантом і викладачами. На думку лектора, єдине, чого не вистачає, це контакт із очима студентів. А це ми здійснимо при спілкуванні на практичних заняттях.

Ольга Гулай, професор кафедри матеріалознавства