Перейти до основного вмісту

Незважаючи на складну політичну ситуацію та воєнну агресію, протягом 2023 року кількість учасників програм міжнародної академічної мобільності в ЛНТУ не зменшилася порівняно з 2022 роком. Про це доповіла начальник відділу міжнародних зв’язків ЛНТУ Тетяна Корнейко під час засідання вченої ради.

Так, цьогоріч здійснили міжнародну мобільність 139 здобувачів вищої освіти, 137 - науково-педагогічних працівників та 12 – інших працівників.

вчена рада

У 2023 році учасники освітнього процесу мали можливість реалізувати академічну мобільність в партнерських іноземних ЗВО в рамках:

  • 2-х проектів за фінансової підтримки Польського національного агентства з академічних обмінів (NAWA) в рамках Альянсів європейських університетів: «Green Transition in Ukrainian Universities» та в рамках альянcу Unite! та «European Consortium of Innovative Universities for Ukraine (ECIU4Ukraine)» в рамках альянсу ECIU;
  • 3-х проектів ERASMUS+KA2 з розвитку потенціалу вищої освіти програми (OPTIMA, UTERLLY. HEIn4), 1-го проекту ERASMUS+KA2 Співпраця молодіжного партнерства («Digital Diplomacy and Inclusive Peace Studies Platform for Youth»), 1-го проекту програми Academic collaboration in the Baltic Sea region Talnet, 1-го проекту Європейського інституту інновацій та технологій: розбудова інноваційного потенціалу для вищої освіти («Accelerating Innovation and Entrepreneurial Excellence in Higher Education Institutes» (Accent Project)»);
  • 8-ти проектах рамках програми Еразмус+ КА1 (Університет Аалто, м. Еспоо, Фінляндія; Політехнічний інститут м. Браганси, Португалія; Університет Ескішехір, Туреччина; Політехніка Білостоцька, Університет Марії Кюрі-Склодовської,  Університеті ім. Яна Длугоша в Ченстохові, Польща; заклад освіти м. Кобулеті, Грузія; Університет ім. Вітовта Великого, м. Каунас, Литва);
  • 3-х стипендіальних програм: «MSCA4Ukraine» на науково-дослідне стажування в Севільському університеті та Британської Ради STEM для жінок, які мають вищу освіту у сфері науки, технологій, інженерії або математики, з метою навчання на магістерській програмі «Стабільна енергетика» в Університеті Глазго; програми Франко-український диплом «Міжнародний менеджмент та торгівля» у Школі менеджменту IAE Університету Лотарингії, м. Мец, Франція;
  • 1-го проекту «Нові горизонти», що фінансується Європейським соціальним фондом;
  • договору про співпрацю з готельно-ресторанним комплексом Панорама Морська, м. Ярославець, Республіка Польща здобувачі вищої освіти пройшли фахову практику.
вчена радавчена радавчена рада

Окрім того, у 2023 році ЛНТУ заключив 17 нових міжнародних угод про академічну співпрацю (навчання, стажування) та були підписані 5 нових міжінституційних угод в рамках програми Еразмус+ КА 171 і Ка 131 на період 2021-2027 з такими іноземними закладами:

  • Університет Марії Кюрі-Склодовської, Республіка Польща;
  • Університет Вітовта Великого, м. Каунас, Литва;
  • Університет Акденіз, м. Анталія, Туреччина;
  • Європейська вища школа бізнесу, Познань, Республіка Польща;
  • Політехніка Гданська, Республіка Польща.

Одночасно, в.о. керівника ННЦ  «Volyn Business Hub» Олена Вісин розповіла про підсумки року щодо внутрішньої мобільності учасників освітнього процесу. Зокрема, 13 здобувачів освіти здійснили мобільність в закладах-партнерах та 5 здобувачів інших ЗВО здійснили мобільність до ЛНТУ.

вчена радавчена радавчена радавчена рада

У 2023 році внутрішня академічна мобільність здобувачів вищої освіти реалізувалась у співпраці ЛНТУ та таких ЗВО України:

  • Національний транспортний університет (274 Автомобільний транспорт),
  • Хмельницький національний університет (101 Екологія),
  • Центрально-український національний технічний університет (208 Агроінженерія),
  • Львівський торговельно-економічний університет (071 «Облік і оподаткування»).