02 березня, у стінах Луцького національного технічного університету в рамках проекту кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки «Діалог із стейкхолдерами» відбулась зустріч студентів із представниками компанії InternetDevels – компанії-лідера у сфері  веб-розробки,  а саме з Оксаною та Аліною. Відкрила захід завідувач кафедри професор Наталія Чернящук.

КІ та КБ

Веб-розробка - це складна і динамічна сфера. Стрімкий розвиток технологій дозволяє створити унікальний продукт, який буде задовольняти всі потреби цільової аудиторії. Синергія сучасного дизайну і функціональності дозволяє презентувати продукти будь-якої складності на абсолютно новому рівні. Якщо відповідально підійти до вивчення потреб цільової аудиторії, тоді розробники зможуть створити якісний продукт. З огляду на особливості і складність продукту варто визначити, як компанія повинна бути представлена в мережі.

КІ та КБ

Візуальна досконалість або І так зійде?

Щоб сайт виглядав актуально і приносив високу конверсію його дизайн повинен бути на високому рівні. Його користувачі не відвідують майданчики з дизайном з 90-х, адже вони не привертають їхню увагу, як Instagram. Окремо варто звернути увагу на функціональність сайту, він повинен бути зручний і простий в управлінні, пошуку та інших діях покупця.

КІ та КБ

Сучасні бренди вже давно засвоїли, що максимально жива взаємодія з відвідувачами сайту підвищує продажі. Тому web дизайн сайту повинен передавати емоцію. Емоційне задоволення від здійснення покупки на сайті дає майже стовідсоткову гарантію, що клієнт стане постійним.

КІ та КБ

Що актуально в сфері web розробки?

Технології не стоять на місці, тому дуже складно говорити на тему трендів веб розробки, адже кожен день з'являється щось нове. Якщо задати вищезазначене питання безпосередньо фахівцям, то можна витратити весь день на бурхливі обговорення. Проаналізувавши різні джерела і висловлювання фахівців, можна з упевненістю говорити, що серед десятків трендів на піку популярності залишається розробка веб-додатків.

КІ та КБ

Основні напрямки web-розробки. На що варто звернути увагу:

- оптимізація швидкості завантаження web-сайтів на мобільних пристроях;

-використання адаптивних мобільних додатків PWA, AMP;

- зростання кількості інтеграцій сайтів із зовнішніми сервісами;

- підтримка бізнес-проектів із застосуванням штучного інтелекту;

- адаптація та створення вузькоспеціалізованих сценаріїв з підключенням можливостей ШІ;

-впровадження чат-ботів та ШІ для ефективних комунікацій, спілкування з клієнтами, збору аналітичних даних;

- широке застосування голосової навігації та управління;

- застосування безсерверної архітектури для створення надійної структури, розробки більш адаптованих і гнучких сервісів;

- оптимізація зовнішнього вигляду наповнення за допомогою впровадження та участі в просуванні 3D елементів, відео оглядів, доповненої реальності, слайдового наповнення.

КІ та КБ

Сьогодні наявність PWA є конкурентною перевагою. У мережі можна знайти безліч кейсів за вдалим впровадженням веб сервісів в бізнес-процеси. Тому незабаром наявність веб додатка буде просто необхідною для будь-якого бізнесу. Також слід зазначити такі тренди як: машинне навчання, блокчейн, IoT і безпеку даних. Слід враховувати, що тренди веб-розробки змінюються дуже швидко, тому слід розумно підходити як до використання якихось технологій, так і створення бізнесу на їхній основі. Всі сучасні тренди - це органічне поєднання старих і нових технологій, які створюють абсолютно новий і корисний продукт для споживача.

Завідувач кафедри КІ та КБ, проф. Наталія Чернящук