В рамках проведення наукового семінару «Сучасні тенденції розвитку туризму в умовах війни», фахівці кафедри туризму та готельно-ресторанної справи відвідали Свято-Миколаївський Жидичинський монастир.

Наукове дослідження окремих об’єктів спадщини громад Волинського краю, обґрунтування тих чи інших заходів реалізації політики розвитку індустрії гостинності завжди залишається у фокусі дослідження науковців кафедри і без практичної взаємодії з об’єктами надати якісні рекомендації неможливо.

туризмтуризмтуризм

Так, в рамках наукового семінару колектив кафедри ознайомився з історією Жидичинської обителі, а також святинями монастиря. Фахівці відвідали Свято-Миколаївський храм, домовий храм преп. Миколи Святоші, а також Свято-Духівський скит. Особливу зацікавленість, з професійної точки зору, викликала діяльність Центру туристичної інформації та паломництва «Zhydychyn Center», що діє при монастирі. Серед напрямків роботи центру: прийом паломницьких груп, екскурсійний супровід, промоція об’єктів сакральної спадщини, історичні дослідження древнього Жидичина тощо. До слова, викладачі кафедри вже протягом трьох років проводять наукове консультування Центру, надають методичну та науково-практичну підтримку.

туризмтуризмтуризмтуризм

Окремої уваги в рамках заходу було присвячено розгляду подорожей, як інструменту психологічної реабілітації постраждалих від війни осіб. При Жидичинській обителі діє Центр духовної та психологічної підтримки ІСИХІЯ, що реалізує окремі дії в цьому напрямі.

Результатом семінару стало напрацювання дорожньої карти спільних наукових заходів, плану підготовки грантових заявок та посилення роботи з розбудови сакрального потенціалу міста Луцька та Волинської області.

туризмтуризмтуризмтуризмтуризмтуризм

Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи