Перейти до основного вмісту

Практичні заняття та екскурсії у найцікавіших об’єктах природно-заповідного фонду Волині – це невід’ємна складова освітнього процесу, що провадиться за бакалаврською та магістерською ОП «Екологія» у ЛНТУ.

Екологія

Ось і сьогодні, хоча весна ще не дуже тішить нас теплом, студенти-екологи разом із завідувачем кафедри Василем Іванцівим завітали до Воротнівського державного заказника – «Волинської Швейцарії», одного з найстаріших природоохоронних об’єктів нашої області, лісової та ландшафтної перлини Луцького району.

Навчальний тренінг відбувся за сприяння заступника начальника Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Бориса Павловича Бабеляса, випускника магістерської програми «Екологія» ЛНТУ.

Екологія

Практичні заняття з біології та пізнавальний природоохоронний тренінг – такою була насичена програма цього дня для майбутніх екологів. Студентів привітала керівник Лісівничого молодіжного центру, який працює у заказнику «Воротнів», Валентина Юхимчук.

ЕкологіяЕкологія


Цікава розповідь пані Валентини та мандрівка заповідними стежками заказника, визначення видового різноманіття території в польових умовах та робота з колекцією насіння деревних порід у Лісівничому центрі, де на студентів чекав затишний клас з привітно палаючим каміном, запашний чай на найвищій вершині заказника «Воротнів», знайомство з лісовою пасікою, фруктовим садом, каскадом штучних ставків, що щедро наповнилися водою цієї весни, рекреаційні цікавинки заказника – все це відбувалося протягом цього незвичного навчального дня.

ЕкологіяЕкологія


Флора заказника нараховує до 900 видів вищих судинних рослин, серед рідкісних – лілія лісова, любка зеленоквіткова, коручка чемерникоподібна, гніздівка звичайна, які занесені до Червоної книги України.

Особливу увагу студентів привернуло дерево-бібліотека у Лісівничому молодіжному центрі: літературу з його полиць-пагонів можна взяти для читання, обмінятися, додати свої книги – це справжня «жива та динамічна» бібліотека під відкритим небом, цікавий елемент еколого-просвітницької роботи, адже до центру регулярно навідується молодь, школярі та підлітки.

ЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологія


Якщо ви ще не бували у Воротнові – радимо розпочати знайомство з віртуального путівника, що був нещодавно першим розроблений для даного заповідного об’єкта нашої області: 

https://virtualukraine.travel/F17y3wYJ8F/34803840p&107.26h&56.47t

А ми говоримо Воротнівському державному ботанічному заказнику – «до побачення», до наступних занять влітку!

                                 Кафедра екології