У Луцькому національному технічному університеті відбулися навчання з основ особистого захисту цивільного населення. Спікерами заходу стали військові тренери.

Метою навчання цивільних громадян є отримання, обмін знаннями, практичними вміннями необхідними для забезпечення готовності громадян України до національного спротиву,  підвищення обороноздатності держави, надання обороні України всеохоплюючого характеру.

Так, військові розповіли про протокол дій в умовах воєнного стану, зокрема дотримання комендантської години, правила перетину блокпостів та спілкування із черговими, використання опізнавальних знаків та камуфляжного одягу, роботу ЗМІ та наповнення інформаційного простору. Особливу увагу військові акцентували на конкретних прикладах дій у випадку потрапляння у зону бойових дій чи надзвичайну ситуацію за участі озброєних людей. Вони розповіли про роботу системи оповіщення, правила евакуації, дії у разі артилерійського обстрілу та особливості перебування в укритті. Окремо спікери зупинилися на правилах наповнення «тривожної валізки» і як її складові допомагають вижити у надзвичайних умовах.

Зупинилися лектори й на актуальній темі використання зброї та спецзасобів. Військові поділилися подробицями самооборони: межами, перевищенням та винятками.

Надзвичайно важливо в умовах воєнних дій володіти комплексом чи окремими діями для оборони, а також правилами повідомлення правоохоронних органів, ДСНС чи екстреної медичної допомоги. Водночас, лектори розповіли про основні принципи роботи та правила використання й передачі інформації по радіозв’язку, навчали користуватися раціями.

Окремими блоком навчань стали правила надання домедичної допомоги постраждалим особам.

Надзвичайно вдячні нашим оборонцям за корисну, важливу і актуальну зустріч. Сподіваємося на швидкий мир на нашій землі і готові боронити її разом!

Все буде Україна!