Перейти до основного вмісту

Представники Луцького національного технічного університету пройшли навчання на тренінгу «Стратегія та модель Центру вдосконалення викладання» м. Львів.

У рамках проєкту Еразмус+ «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання (UTTERLY)» д.е.н., професор Кузьмак О.М. та к.е.н., доцент Смолич Д.В. з 7 по 10 грудня 2021 року пройшли очне навчання на тренінгу в Львівському національному університеті імені Івана Франка.

еразмус

До тренінгу долучилися 16 учасників проєкту з університетів-партнерів України, а саме представники: Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Луцького національного технічного університету, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Криворізького національного університету та Львівського національного університету імені Івана Франка.

Тренінг проводила команда тренерів Інституту вищої освіти НАПН України. Мета тренінгу полягала у розробленні учасниками стратегій та моделей викладацької майстерності для власних університетів.

Протягом першого дня 7 грудня 2021 року навчання відбувалось за трьома сесіями. В рамках першої сесії було розглянуто ТЕ (вдосконалення викладання) як пріоритет ЄПВО, зокрема розглянуто Європейські принципи вдосконалення викладання інавчання у вищій освіті, Комюніке ЄПВО, особливості Європейського форуму з навчання та викладання, проведено дискусію та тестування учасників на предмет знання базових термінів з ТЕ.

В рамках другої сесії було розглянуто моделі сучасного університету та стратегії ТЕ, а також виконано практичне завдання розроблення профілю університету, в мажах якого проаналізовано місію університету, стратегічні цілі, профіль випускника та роль викладача. Третя сесія була спрямована на розкриття тенденцій розвитку вищої освіти та вдосконалення викладання. Результатом практичного завдання за даною сесією було створення Університетської рамки ТЕ.

Протягом другого дня перебування 8 грудня 2021 року команда тренерів працювала з учасниками за чотирма сесіями. Учасників було ознайомлено з організаційною моделлю CELT (Центр вдосконалення викладання), прикладами CELT у зарубіжних університетах та університетах України. Результатом практичного кейсу було проектування організаційної моделі CELT для університетів.

Крім того, було опрацьовано профіль викладача університету, а саме розглянуто тенденції розвитку академічного персоналу, професійний стандарт викладача – зарубіжний досвід та вітчизняний професійний стандарт викладача. Важливим аспектом в навчанні було обговорення профілю ОП з професійного розвитку викладачів. Відповідно, практичними завданнями запропонованими до виконання було складання профілю викладача університету, на основі чого відбувалось складання профілю ОПз професійного розвитку викладачів.

Протягом третього робочого дня 9 грудня 2021 рокубуло розглянуто складові моделі ТЕ, типи стратегій ТЕ та учасники мали нагоду набути навиків з розроблення інституційних моделей та стратегій ТЕ.

Протягом останнього робочого дня учасники мати практичну зустріч щодо організаційних питань реалізації проекту.

Програму навчання виконано у повному обсязі. За результатами перебування учасники отримали сертифікати про завершення навчання на тренінгу (1 кредит - 30 годин), проведеного на базі Львівського університету імені Івана Франка.

Отже, в результаті навчання, учасники отримали нові знання щодо ТЕ (вдосконалення викладання), тенденцій вдосконалення викладання в університетах за кордоном, алгоритму відкриття, побудови структури та формування стратегії центрів підвищення викладацької майстерності.

Проф. Олена Кузьмак