Конференція

4-5 травня 2023 року в Регенсбурзі Баварський університетський центр Центральної, Східної та Південно-Східної Європи (BAYHOST) та Інститут досліджень Східної та Південно-Східної Європи імені Лейбніца (IOS) провели українсько-баварську конференцію з програм подвійних дипломів. ЛНТУ представляла команда колег у складі декана ФЦОСТ к.т.н., доцента Галини Герасимчук, в.о. завідувача відділу забезпечення якості освітнього процесу, ліцензування та акредитації д.е.н., професора Олени Кузьмак та професора кафедри матеріалознавства д.п.н. Ольги Гулай

Конференція

Спільні та подвійні програми українських та німецьких університетів розглядаються як перспективна модель майбутньої співпраці, в тому числі і під час війни. Вони дають українцям можливість навчатися в українських університетах та частину навчання здійснити в німецькому університеті-партнері. Курси в німецькому університеті також можуть проводитися онлайн, коли фізична мобільність неможлива.

Програми спільних та подвійних дипломів пропонують українським студентам міжнародний досвід навчання. Крім того, вони сприяють міжнародному співробітництву викладачів університетів та сприяють інтернаціоналізації навчальних програм.

На конференції були представлені приклади кращих практик існуючих програм подвійних дипломів ЛНУ імені Івана Франка, НУ «Львівська політехніка», НУ «КПІ імені Ігоря Сікорського», Сумського державного аграрного університету та їх німецьких партнерів. Викладачі українських та баварських університетів, зацікавлені у створенні нових програм, мали можливість отримати консультації досвідчених експертів. Ті, хто ще не має партнерських інституцій в Україні чи Баварії, могли скористатися конференцією для нетворкінгу та метчмейкінгу.

ЛНТУ був представлений двома доповідями:

1. Робоча група «Technical and natural sciencefields»: «Lutsk National Technical University: Ukrainian-German Prospects of Cooperation» (Галина Герасимчук, Ольга Гулай).

2. Робоча група «Economic and legal fields»: «Thepossibility of a double diploma in the specialty"Finance», peculiarities of higher education in Ukraine» (Олена Кузьмак).

КонференціяКонференціяКонференція

Нами отримана вичерпна інформація про можливості фінансування міжнародних програм спільних та подвійних дипломів, а також інформація про юридичні та адміністративні процедури, які слід враховувати в Україні та Німеччині. Налагоджені особисті контакти із колегами із Deggendorf Instituteof Technology, Ludwig-Maximilians-UniversitätMünchen, University of Passau, OstbayerischeTechnische Hochschule Regensburg, University ofWürzburg.

Приємним додатком до напруженої програми конференції стала екскурсія Регенсбургом – красивим баварським містом, що занесене у спадщину ЮНЕСКО.

КонференціяКонференціяКонференція

Професор кафедри матеріалознавства Ольга Гулай