Про академічну доброчесність для майбутніх агрономів та екологів в ЛНТУ: лекція, синквейн, диспут

У Луцькому НТУ продовжується цикл семінарів та відкритих лекцій для здобувачів, присвячених актуальним питанням академічної доброчесності та впровадження її принципів і практик в освітній процес.

6 жовтня на кафедрі екології та агрономії майбутні бакалаври, здобувачі ОП «Агрономія» та ОП «Екологія», прослухали відкриту лекцію «Академічна доброчесність – вектор якісного освітнього процесу в Луцькому НТУ», яку прочитала к. е. н., доц., провідний фахівець відділу забезпечення якості освітнього процесу, ліцензування та акредитації Мирослава Купира.

«Що таке академічна доброчесність та чому не можна списувати курсову або реферат?», «Як перевіряються ваші тексти програмами, що розпізнають плагіат?», «Я навчаюсь доброчесно і відповідально: в чому перевага такого принципу для майбутнього висококваліфікованого фахівця?» – це лише невеликий перелік з циклу тих питань, які розглядалися в процесі жвавої дискусії між лекторкою та студентами.

Розглядалися питання правового забезпечення принципів академічної доброчесності в Україні в цілому та у нашому університеті, зокрема. Студентів ознайомили з Кодексом честі Луцького НТУ (https://lutsk-ntu.com.ua/uk/kodeks-chesti-luckogo-ntu) та нормативно-правовими документами, що розроблені і діють в університеті для запобігання проявів недоброчесності, корупції, конфліктних ситуацій у цій сфері (https://lutsk-ntu.com.ua/uk/normativno-pravovi-akti-z-akademichnoyi-dobrochesnosti).

Наприкінці, усіх присутніх чекав синквейн: невеличка навчальна гра, побудована на пошуку асоціацій та структурована у п’ятирядковій формі. Витоками синквейну є класична східна поезія, а підбираючи асоціативні слова і поняття, студенти спробували свої сили у складанні небанальних висловів та написанні авторського тексту.

До заходу долучилися завідувач кафедри Василь Іванців та викладачі кафедри: науково-педагогічний колектив активно працює над впровадженням принципів академічної доброчесності в освітній процес разом із здобувачами освітніх програм, що реалізуються на кафедрі екології та агрономії в даний час.

Кафедра екології та агрономії