Перейти до основного вмісту

Сучасний університет – це дружнє до здобувача вищої освіти середовище, де формуються професіонали з великої літери, де молодь здобуває спеціальності, потрібні у майбутній повоєнній Україні –  Україні, яка відновлюватиме не лише свої міста, але і природні екологічні системи. Саме такою є професія еколога – це засвідчено її популярністю серед абітурієнтів цьогоріч та великим набором студентів-першокурсників, які захотіли здобути даний фах у ЛНТУ.

Екологіяекологія

Але навчання в університеті – це також нові виклики та щоденна праця, знайомство з правилами академічної спільноти, Кодексом честі студента та усвідомлення необхідності дотримання цих норм.

Саме про це йшлося на інформаційній зустрічі студентів – бакалаврів та магістрів ОП Екологія з фахівцями відділу забезпечення якості освітнього процесу та керівництвом факультету аграрних технологій та екології.

екологіяекологія

Декан ФАТЕ, професор Руслан Кірчук обговорив зі студентами такі актуальні в наш час питання, як психологічна підтримка та формування дружнього до здобувачів середовища в університеті. Студенти дізналися про службу психологічної підтримки та можливість звернень до її фахівців, у тому числі анонімних, ознайомилися з алгоритмом дій у випадку виявлення фактів булінгу чи недоброчесності, тиску або переслідування. Напередодні сесії, яка наближається, декан ще раз звернув увагу присутніх на принципи прозорого оцінювання студентів, форми та критерії такого оцінювання, які визначені внутрішніми нормативними документами університету, можливість подання апеляції у випадку виявлення конфліктної ситуації.

Екологіяекологія

Як завжди, цікавим та змістовним був тренінг для студентів від провідного фахівця відділу забезпечення якості освітнього процесу, доцента Мирослави Купири, присвячений питанням академічної доброчесності та дотримання її принципів в стінах нашого вишу. Про зміст академічної доброчесності та її значення, про проекти університету в цій галузі (інформаційно-просвітницька кампанія «Щеплення від плагіату», буклет-календар для  першокурсника «Правила академічної доброчесності»), про те, як відбувається перевірка кваліфікаційних робіт майбутніх бакалаврів та магістрів на плагіат та як студенту виконати власне наукове дослідження з дотриманням правил доброчесності – про все це дізналися майбутні екологи на зустрічі.

Екологіяекологія

На кафедрі екології сформувалися стійкі традиції у сфері дотримання принципів академічної доброчесності – свідченням цього є проведення таких інформаційних зустрічей на постійній основі, а також – регулярна робота із студентами – членами наукових гуртків, які працюють над власними науковими дослідженнями, перевірка на плагіат не лише кваліфікаційних робіт, але і курсових робіт, матеріалів студентських публікацій, комплексних індивідуальних практичних завдань, яка здійснюється за ініціативою викладачів кафедри та дозволяє молоді поступово увійти в світ сучасної прогресивної науки. 

«Освічений, успішний та доброчесний» –  це те, що ми хочемо сказати про кожного нашого студента!

Кафедра екології