Перейти до основного вмісту

Наші люди – всюди і ЛНТУ впевнено підтверджує це! Ми сприяємо тому, аби наші студенти та викладачі відкривали для себе нові можливості, розвивали професійні навички і пізнавали світ. Саме тому, пропонуємо цілий спектр цікавих програм мобільності та стажувань.

Особливо приємно відзначити, що незважаючи на складну ситуацію із пандемією Covid-19, 20 студентів та викладачів ЛНТУ перебувають у 5-ти країнах світу, а дехто з них уже повернувся із-за кордону і готові розповісти про участь у міжнародних програмах в серії інтерв’ю.

Сьогодні враженнями від тренінгу у м. Байройт (Німеччина) поділяться доктор економічних наук, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Олена Кузьмак та доктор педагогічних наук, професор кафедри матеріалознавства Ольга Гулай.

-Розкажіть, де саме ви перебували і з якою метою?

Олена Кузьмак: «Впродовж тижня з 21 по 28 листопада 2021 року ми побували з навчальним візитом в Universität Bayreuth у Німеччині. Там обмінювалися досвідом із колегами в напрямку вдосконалення викладацької майстерності».

-В рамках якої програми відбулася поїздка та тренінг, які їх особливості?

Ольга Гулай: «Поїздка відбувалася межах проекту #Erasmus, UTTERLY, «University teachers’ certification centres: innovative approach to promotion teaching excellence»/«Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання». Разом з іноземними колегами обговорювали практичні питання втілення проекту».

-Вашою метою був обмін досвідом у викладацькій діяльності та забезпечення якості освіти... Які поради давали нам і що вдалося почерпнути?

Ольга Гулай: «Перший день нашого перебування був присвячений рефлексії щодо існуючої ситуації у галузі Teaching Excellence у кожному університеті, а також обміну досвідом між колегами. Під час візиту учасники ознайомилися з діяльністю Центру викладання і навчання у University of Bayreuth, досвідом і співпрацею німецьких університетів у вдосконаленні викладацької майстерності. Ознайомилися з інноваційними проєктами QUADIS (зростання якості цифрових навичок у викладанні) та DABALUGA (допомога та підтримка у навчанні на основі персональних даних)».

Олена Кузьмак: «Крім того, ми взяли участь в обговоренні в фокус групах проблем та перспектив створення центрів сертифікації викладачів, за допомогою SWOT analys. Ми визначали сильні та слабкі сторони в якості викладання, можливості та загрози. Презентували результати SWOT аналізу. Усі учасники зійшлися в думці, що сьогодні є надзвичайно важливим та актуальним для України загалом, та кожного університету,  вдосконалення викладацької майстерності задля підвищення якості освітнього процесу».

-Які «фішки» має університет в Байройті, що варто було б перейняти українським закладам?

Ольга Гулай: «Другий наш день у Байройті став справжнім днем вражень: ми дивилися, як живе кампус Байройтського університету. В університеті навчається біля 10 тисяч студентів, а в його складі 6 факультетів. Надзвичайно вразив ботанічний сад, величезний біля 16 га, зонований на усі клімати та континенти, серед яких, найбільшим здивуванням для нас було те, що знайшли і Україну. В ньому проводять дослідження студенти різних спеціальностей. А овочі та фрукти, вирощені в ботанічному саду, використовують в їдальнях університету.

Як викладачу, припала до душі наявність студії відеозапису онлайн лекцій, які записуються для онлайн навчання і не тільки, на професійному обладнанні.  При цьому, як на мене, хорошою ідеєю є долучення дизайнерів до цього процесу, адже не завжди найкращий викладач може мати креативність, яку потрібно відобразити у відео-лекціях задля найкращого засвоєння предмету».

Олена Кузьмак: «Надзвичайно цікавим є досвід онлайн лекцій у форматі мультиків, які краще сприймаються, ніж відео з людиною, яка просто розказує матеріал, такий досвід варто переймати і в Україні, адже ми все таки хочемо чи ні, але вже будемо з дистанційними технологіями та навчанням. Впроваджена практика e-tutor для полегшення роботи професора, тобто студенти підпрацьовують помічниками в професорів, виконуючи переважно технічну роботу, заповнення Moodle, складання тестових завдань. Досвід проведення опитувань після кожного курсу також є важливою частиною отриманого досвіду у розвитку системи внутрішнього забезпечення якості, адже ця ланка в нас в Україні практично зародилася лише  після початку нового процесу акредитацій»

-Що встигли побачити у Байройті, або де-інде і що зацікавило вас найбільше?

Олена Кузьмак: «Ходили в Оперу. Гордістю Байройта є опера. Перлина ЮНЕСКО, 18 століття. Що найбільше вражає це те, що вона в середині зроблена повністю з дерева!!!  Досліджували історичний центр міста, від якого забиває дух. Ну і звичайно, як без різдвяного ярмарку. Наостанок - поїздка до Бамберга, історичної окраси Баварії.

 

-Чи порадите колегам та студентам долучатися до програм закордонних стажувань чи обмінів? Які перспективи та можливості дають такі поїздки?

Ольга Гулай: «Однозначно так, адже мало спілкуватися, потрібно все побачити та навіть торкнутися. Після проведених тренінгів, можу однозначно сказати, що продовжуємо й надалі реалізовувати завдання проєкту».

-Які ваші плани та перспективи на майбутнє, з огляду на отриманий досвід?

Олена Кузьмак: «Далі працюватимемо над завданнями, які сприятимуть модернізації системи вищої освіти шляхом запровадження Національних центрів сертифікації викладачів для просування європейських освітніх інновацій.  Спробуємо започаткувати систему е- tutors, трішки видозмінену під наші реалії, але безперечно корисну як для викладачів, так, і в першу чергу, для студентів. Планів та ідей на майбутнє дуже багато!»

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції