Завідувач кафедри екології та агрономії Василь Іванців взяв участь в роботі Громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України, де обговорили питання методології оцінки завданої шкоди довкіллю, збитків і потреб внаслідок збройної агресії рф.

екологіяекологія

З вітальним словом виступив заступник Голови Держводагентства Ігор Гопчак, який привітав присутніх від імені керівництва Агентства та ознайомив зі стратегічними напрямками діяльності відомства:

-              розробка планів управління річковими басейнами;

-              впровадження державного моніторингу вод за європейськими стандартами;

-              розробка та впровадження пілотних проєктів з ревіталізації та ренатуралізації водотоків тощо.

екологіяекологіяекологіяекологія

Головним питанням порядку денного було обговорення методології комплексної оцінки завданої шкоди, збитків і потреб, внаслідок збройної агресії рф. Із доповіддю на дану тему виступила Ольга Жовтоног, директор МГО «Прімавера». Тема переросла у жваву дискусію.

Ольга Жовтоног закликала учасників засідання до активного обговорення та консолідації зусиль навколо проблеми оцінки збитків та шкоди, завданих окупантами українським водним ресурсам.

екологіяекологіяекологія

Під час обговорення члени громадської ради вирішили сформувати відповідний опитувальник щодо фіксації завданої шкоди, внаслідок збройної агресії рф, та передати його до Державного агентства водних ресурсів України.

Учасники засідання одноголосно дійшли висновку, що при підготовці зазначеної методології необхідно напрацювати дієвий механізм оцінки збитків, що не дасть жодного шансу агресору уникнути відповідальності за злочини проти українського довкілля.

Василь Іванців, завідувач кафедри екології та агрономії