В ЛНТУ відбулася Всеукраїнська онлайн наукова конференція з міжнародною участю «Перспективи розвитку фізичної культури і спорту у закладах освіти».

Надзвичайно приємно, що захід відбувся у День української вишиванки, що надало учасникам особливого настрою та натхнення на спільну роботу та обмін думками. Примітно, що й відбувся захід у змішаному форматі, а відтак, частина колег таки отримала можливість відвідати Луцьк, попри напружену воєнну ситуацію в Україні.

конференція

Привітала учасників конференції ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Вона побажала науковцям швидшої перемоги України у війні та запросила колег відзначити свято перемоги саме у стінах ЛНТУ. Сьогодні ж ректор зичила усім плідної роботи та конструктивного діалогу:

«Запрошую усіх учасників конференції найближчим часом святкувати перемогу України у нас - в ЛНТУ, в університеті, що динамічно розвивається. Чимало проектів, які ми реалізовували, стосувалися розвитку фізичної культури і спорту в закладах вищої освіти, ми оновили спорткомплекс, басейн, збудували новий стадіон і багато чого планували ще. Війна внесла корективи у життя кожного з нас, але ми продовжуємо розвиватися і маємо чудові результати. Сподіваюсь, що сьогоднішня конференція буде цікавою, ви розкажете про свої переживання та емоції, поділитеся думками щодо освітнього процесу у таких складних умовах сьогодення».

конференція

Із вітальним словом звернувся завідувач кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я ЛНТУ Володимир Ковальчук. Він привітав усіх учасників конференції та наголосив на важливості її проведення, адже і в умовах війни необхідно розвивати спорт у контексті освіти і максимально реалізовувати перспективні плани щодо гідного виховання молоді.

Модератором заходу виступив професор Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім.. Тараса Шевченка Віктор Чижик, який активно співпрацює із ЛНТУ.

«Сьогодні у нас триває війна, але, тим не менше, вдосконалюватися потрібно, ми зобов’язані рости і виконувати наше завдання, бо це теж є нашим вкладом у перемогу», - наголошує Віктор Чижик.

конференція

Науковець додає, що цьогоріч на конференцію надіслали близько 60 матеріалів понад 140 авторів. З них, 18 учасників конференції - доктори наук та професори, а також представлені 24 навчальні заклади. Крім того, до обговорення долучилися учасники з Польщі, Китаю та Німеччини.

конференція

Оголошуючи старт роботи конференції, із промовою виступила декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій ЛНТУ Галина Герасимчук:

«Так, війна вносить свої корективи, але ми нездоланні!  Конференція - це чудова нагода для цікавого обговорення, обміну враженнями та думками, ознайомлення із сучасними підходами розвитку здоров’я нації і нашої країни. В час, коли панує фізичне знищення, ми дійсно повинні фізично створювати сильне, здорове та патріотичне налаштоване майбутнє. Маю надію, що ця конференція стане вагомим внеском у розвиток важливої пріоритетної галузі в Україні як фізична культура і спорт. Тому бажаю плідної, конструктивної роботи, в ім’я здоров’я, збереження сили духу всіх нас і нашої патріотично налаштованої молоді».

конференція

У ході пленарного засідання, учасники конференції виступили із власними доповідями та обговорили актуальні питання в рамках основної теми заходу. Згодом конференція продовжилася у роботі секцій, що передбачала дискусії та обговорення серед науковців.