Перейти до основного вмісту

Завдяки ЗСУ та з довірою до наших захисників, ми намагаємося робити усе, аби наука й освіта примножували Україну талановитою молоддю та гідною науково-педагогічною елітою і робимо це у співпраці із міжнародною спільнотою.

Наші студенти та науковці продовжують брати участь у програмах міжнародної мобільності, черпати новий досвід та ділитися власним. Сьогодні, у рамках проекту «Наші люди всюди - ЛНТУ без кордонів», про навчання у гостинній та захоплюючій Грузії, відмінності між студентами та підходами до освіти, а також про вивчення процесів інтеграції та вступу до ЄС розповідає студентка першого курсу спеціальності Туризм Дарина Баденчук.

Грузія

-Нещодавно ти повернулася із Грузії. Розкажи, де саме перебувала і в рамках якої програми?

- Я перебувала у місті Телаві – столиці Кахетії, в рамках Зимової школи 2022.

-У чому полягали особливості програми та участі у ній?

-Особливості полягали в сучасній подачі інформації з можливістю одразу ж на практиці, в групових роботах, показати набуті знання. Разом зі мною, учасниками Школи були студенти з Молдови.

Тема навчання: «Молодь в нових реаліях - від перспективи до членства». Воно відбувалося впродовж 3-7 грудня.

-Які теми в рамках навчання обговорювали, якими були ключові тези?

-На сесіях ми обговорювали цінності Європейського Союзу: процеси інтеграції та вступу до ЄС на тлі війни з Росією; формування стійкості у громадян до дезінформації та пропаганди; зовнішню політику Німеччини на тлі війни в Україні, а також розробили план приєднання України, Молдови та Грузії до ЄС.

Грузія

-Якими були умови проживання і перебування за кордоном?

-Приємно те, що програма повністю оплачувалася організаторами, включно з витратами на дорогу та проживання.

-Якою мовою відбувалося навчання і чи виникали певні незручності через мовний бар’єр?

-Навчання відбувалося англійською. Для мене це було трішки складно, адже рівень мови не найкращий, але, водночас, це стало хорошою практикою, адже я могла спілкуватись з колегами не тільки про навчання, але й на інші теми.

-Чи відчувається підтримка Грузії у відношенні до українських студентів, яким було ставлення та співпраця з тамтешніми колегами?

-Грузія проявила надзвичайну підтримку всім студентам. Це й не дивно, адже відомо, що грузини – дуже гостинний народ.

-Які враження від перебування у новій країні та які перспективи вона відкриває?

-Я отримала надзвичайні враження від грузинських традицій і культури. Моєю мрією було потрапити у цю країну, тож я отримала лише найкращі емоції. Грузія дає багато можливостей навчатись не лише місцевим студентам, але й здобувачам з інших країн.

Грузія

-Як складаються відносини із іноземними студентами? Чим відрізняються від українських здобувачів і чи більше вони мотивовані до навчання, порівняно із нашими?

-Я одразу знайшла  спільну мову з іншими іноземними учасниками. Можу сказати, що вони рішуче налаштовані на зміни в своїх країнах, так як і ми – українці.

-Чи існують відмінності між нашими та грузинськими викладачами і підходами до студента в цілому?

-В цілому великої різниці між викладачами(спікерами) та подачею інформації немає. Вони намагаються максимально ефективно навчати студентів і водночас вибудовувати дружню та відкриту взаємодію.

-Чи є можливість подорожувати, що встигла побачити і що зацікавило тебе найбільше?

-Можливість для подорожей звичайно є, але потрібно летіти з Польщі. Через це я встигла ще 2 дні побути у Варшаві та прогулятись столицею Польщі, а вже у Грузії я була не тільки в Телаві, але й у Тбілісі і змогла оглянути багато цікавих місць.

-Які найяскравіші моменти залишаються в пам’яті від Грузії?

-Найяскравіший момент - це останній вечір. Ми вже всі познайомились між собою і створили надзвичайно дружню атмосферу, ми танцювали під народні українські, молдовські та грузинські пісні. Це було неймовірно.

Грузія

-Як проводили ваше дозвілля?

-Ми грали інтелектуальну гру «Що?Де?Коли?», спілкувались в невеличких компаніях, були на майстер-класі грузинської випічки, у музеї міста Телаві, а також у замку царя Іраклій та у картинній галереї.

-Чи порадиш студентам та своїм колегам долучатися до подібних програм? Що, на твою думку, дає молоді можливість навчання за кордоном?

-Звичайно, я раджу іншим студентам не втрачати таку можливість, адже в тебе є змога дізнатись багато цікавого у своїй сфері та задіяти це на практиці. Однозначно, ці можливості варто використовувати.

-Які твої плани та перспективи на майбутнє?

-У моїх планах ще брати участь у таких проектах та допомагати іншим у цьому.