Перейти до основного вмісту

Одним із найцікавіших об’єктів природно-заповідного фонду нашого міста є Луцький зоологічний парк, до якого 19 жовтня завітали студенти-екологи першого курсу для проведення практичного заняття з біології у природній лабораторії під відкритим небом.

Зоопарк

Разом з першокурсниками побували в зоопарку завідувач кафедри екології Василь Іванців та доцент Віталіна Федонюк. Студентів та викладачів вітала директорка Луцького зоопарку Людмила Денисенко, яка презентувала кафедрі тематичний календар, а також співробітники та фахівці природоохоронної установи.

екологи

Наш зоопарк – не тільки мальовничий куточок Луцька, але і справжній осередок дослідницької, волонтерської, еколого-просвітницької діяльності. Про все це дізналися майбутні екологи під час цікавої екскурсії.

Побачити зблизька десятки рідкісних та екзотичних видів фауни, у тому числі, видів, занесених до Червоної книги України та світового Червоного списку, навчитися проводити зоологічну класифікацію, ознайомитися з особливостями умов існування цих видів у дикій природі та роллю природоохоронних установ у збереженні біорізноманіття: такі завдання стояли перед студентами. Але живе спілкування з працівниками зоопарку, які по-справжньому віддані своїй роботі та ставляться до екзотичних тварин як до своїх вихованців – це незамінний досвід, про який не прочитаєш в книзі…

Багато дивовижних історій «з життя дикої природи» почули екологи. Так, Луцький зоопарк, в якому створені по-справжньому комфортні і оптимальні умови для утримання тварин, птахів, плазунів, є єдиним зоопарком України, в якому зафіксовано розмноження круків в неволі. Постійно зростає популяція ведмедів у зоопарку, на даний час ведмеже містечко нараховує 11 жителів, щоправда, більшість косолапих вже готується до зимового сну.

екологи

Нещодавно у зоопарку з’явився перший молодий лось. А після того, як на перетримку приймалися тварини з Київщини, із зони, яка постраждала внаслідок бойових дій, поповнилася колекція приматів.

На жаль, часто тварини потрапляють в зоопарк хворими, пораненими чи після жорстокого утримання в неналежних умовах: про такі випадки екскурсовод також розповідала студентам. Відновлення здоров’я вихованців та створення найсприятливіших умов утримання – це завдання не лише працівників зоопарку, до догляду за тваринами долучаються і волонтери, до лав яких закликали студентів. До речі, тривалий час такою волонтерською діяльністю займається ряд студентів-екологів 4 курсу.

екологи

«Валера, Валера!» – донеслося від одного з вольєрів…Нещодавно наша студентка разом з родиною врятували та виходили хворого лелеку, що прибився до їхньої домівки, а перед настанням холодів вони відвезли птаха до зоопарку. Приблуду назвали Валерою, і серед зграйки лелек, що поважно ходять поблизу ставка, дівчинка видивляється свого дзьобатого друга.

Багато дивовижних історій почули студенти того дня: про благородних тигрів, які ніколи не нападають на здобич або суперника ззаду (під час полювання на них в Індії у давнину навіть використовували маски-обличчя, що кріпилися в мисливців на потилиці, щоб убезпечитися від нападу звіра зі спини); про те, що в страуса – найбільші очі на планеті за співвідношенням до розміру голови; про звичку американського бізона постійно «грати у футбол», для чого йому до вольєра працівники приносять чималі дерев’яні колоди.

екологи

Кожен мешканець зоопарку має свою історію – ось, до прикладу, два червонокнижних орлани-білохвости, яких фахівці тривалий час вважали парою та намагалися поселити разом, хоча  птахи постійно чубилися. Проте виявилося, що обидва – самці, тож довелося їх розселити по окремих вольєрах, але імена у орланів залишилися ті, до яких всі звикли – Хіларі та Трамп… 

екологи

 А ще, за розповідями співробітників зоопарку – тварини відчувають війну…Після початку бойових дій часто над парком розноситься тужливе виття хижаків, якого ніколи не спостерігали раніше, до 24 лютого. Нагадують про наші реалії і смуги скотчу на скляних вольєрах – елемент захисту для тварин від битого скла на випадок вибуху чи впливу ударної хвилі.

екологиекологи

 З надією та вірою у перемогу, яка принесе мир не лише людям, але й природі нашої держави, кафедра екології.