Студенти ЛНТУ мають чудові можливості під час навчання перебувати у різних куточках світу завдяки різним програмам мобільності: стипендіальним, в рамках проходження практики чи за програмою подвійного диплому тощо.

Вони продовжують відкривати нові можливості у світі, мають змогу подорожувати, навчатися, здобувати нові цінні знайомства та насолоджуватися студентським життям. Студентка 2 курсу спеціальності «Цифровий маркетинг» бере участь у міжнародній мобільності не вперше, а впродовж останнього півріччя навчається та проживає у Литві.

Про те, чим дивує та захоплює Литва, які умови навчання та розвитку пропонує іноземний університет, які перспективи у світі відкриваються перед нашими студентами, далі розповідає Соломія Повстяна.

Наші люди

-Розкажи, де саме ти перебуваєш на навчанні?

-Я навчаюся у місті Каунас, Литва в Університеті Вітовта Великого.

-В рамках якої програми відбулася поїздка і які її особливості?

-Поїздка відбувалася в рамках програми Erasmus+, це семестрове навчання. Проте, наступний семестр я продовжуватиму навчання у Литві за умови двостороннього договору між нашими університетами.

Наші люди

-У чому полягають особливості навчання у Литві, чим відрізняється освітній процес?

-Перш за все, хочу зазначити, що спілкування з викладачами відбувається лише на парі або розміщується інформація чи оголошення на платформі Moodle. Вся комунікація в поза лекційний час відбувається лише через корпоративну пошту.

По-друге, вибір дисциплін відбувається на початку кожного семестру. У перший тиждень навчання є право змінити дисципліну, якщо тобі навіть не сподобався викладач або зміст дисципліни. Обираючи дисципліну, одразу зазначені день та час її проведення. Це дозволяє скласти розклад, залишивши час на підробіток.

По-третє, здача виконаних робіт проходить у визначений для цього час. Якщо студент хоче доздати або прийти в інший день, потрібно писати заяву на ім’я ректора, пояснюючи причину. Тому всі знають, що виконувати потрібно все вчасно і без запізнень.

Також хочеться додати, що в університеті немає заходів, де студенти можуть показати себе, свої таланти. Там не вистачає повноцінного студентського життя, всі зациклені лише на навчанні. На початку навчального року був захід в центрі міста, де зібралися всі студенти університетів, також приїжджав президент Литви - Гітанас Науседа. Та на закінчення навчального семестру була організована прощальна вечеря для студентів програми Erasmus+.Також з особливостей навчання – 10-ти бальна система оцінювання. Потрібно здати хоча б на 5, щоб отримати «зараховано» з певного обраного курсу.

наші людинаші людинаші люди

-Які переваги та особливості навчання у закордонному ЗВО?

-Хочеться відзначити, що університет дає можливість вивчити різні мови різного рівня. Мною особисто було обране вивчення турецької мови – 4 рази на тиждень. На наступний семестр, я обрала вивчення французької.

-Якою мовою відбувається навчання і чи виникають певні незручності через мовний бар’єр?

- Заняття та спілкування проходило виключно англійською мовою. Рівень англійської у мене доволі високий , тому великих труднощів не виникало.

-Чи існують відмінності між нашими та литовськими викладачами і підходами до студента в цілому?

-Методи викладання є досить подібними, так як і самі викладачі. Особисто мені сподобалося донесення матеріалу з курсу «Digital marketing» викладача з Азербайджану.

наші людинаші люди

-Чи є можливість подорожувати, що встигла побачити і що зацікавило тебе найбільше?

-Звісно, є можливість подорожувати, що дає змогу побачити світ. За час перебування закордоном я відвідала: Латвію, Естонію, Польщу, Шотландію, Швецію, Австрію, Італію та Іспанію. Найбільше запала в душу Італія і вірю, що повернуся туди і не раз!

-Як проводите ваше дозвілля?

-На базі університету є різні спортивні гуртки та спортзал, які студенти безкоштовно можуть відвідувати. Проте, порівнюючи з нашим університетом – там немає басейну.

наші людинаші люди

-Чи порадиш студентам та своїм колегам долучатися до подібних програм? Що, на твою думку, дає молоді можливість навчання за кордоном?

-Усім бажаючим рекомендую отримати досвід навчання за кордоном! Цей досвід є безцінним, так як я покращила свої знання в англійській мові, також набула навички роботи в команді та спілкування з іноземцями.