Перейти до основного вмісту

Про матеріалознавство  та машинобудування: міжнародна наукова конференція в ЛНТУ  

На базі Луцького НТУ з 25 по 28 травня 2021 року відбулася чергова VIII Міжнародна науково-практична конференція «Теоретичні і експериментальні дослідження в сучасних технологіях матеріалознавства та машинобудування».

Захід організовано на факультеті транспорту та механічної інженерії, за безпосередньої та активної участі кафедри прикладної механіки та мехатроніки, за сприяння Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України.  Забезпечення зв’язку на конференції було здійснено шляхом використання сучасних засобів онлайн комунікацій.

Ідейний наставник та головний організатор даної конференції д.т.н., професор Віктор Дмитрович Рудь виступив з вступним словом та оголошенням регламенту роботи наукового засідання.

Потому привітальні слова про початок конференції висловив проректор Луцького НТУ к.т.н., доцент Олег Васильович Заболотний. Він побажав учасникам наукового заходу подальших успіхів та продуктивної роботи, а також подякував організаторам за проведення даного заходу в нелегкі часи пандемії.

Від Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України та Українського матеріалознавчого товариства виступив виконавчий директор товариства, к.х.н., старший науковий співробітник ІПМ Олександр Олексійович Васільєв. Він зосередив увагу на проблемах матеріалознавства, розв’язок яких пов’язаний із викликами сьогодення. Особливу увагу звернув на технології виготовлення та дослідження експлуатаційних властивостей виробів з використанням композиційних, керамічних, полімерних та гранулометричних матеріалів.

Від організаторів конференції з вітальним словом виступив декан факультету транспорту та механічної інженерії Луцького НТУ к.т.н., доцент Ігор Сергійович Мурований, який побажав плідної та конструктивної роботи усім учасникам конференції, цікавих та об’єктивних дискусій. 

Протягом роботи конференції відбувся обмін інформацією, досвідом та поглиблення знань молодих вчених і фахівців в галузі сучасної проблематики та методології структурно–неоднорідних матеріалів.

У ході роботи конференції було приділено особливу увагу використанню комп’ютерних технологій при моделюванні та дослідженні структурних і експлуатаційних характеристик матеріалів сучасного машинобудування, а також були проаналізовані особливості та механізми впровадження новітніх ресурсо– та енергозберігаючих технологій з урахуванням сучасних форм виробництва.

Хочеться відмітити, що цьогоріч взяли участь в конференції понад 170 учасників з 5 країн (Польща, Білорусь, Великобританія, Вірменія, Сполучені Штати Америки). 

І з додаткових та важливих переваг – вперше було створено відповідний персональний сайт конференції «Теоретичні і експериментальні дослідження в сучасних технологіях матеріалознавства та машинобудування», який містив усю необхідну інформацію та забезпечував відповідну комунікацію з учасниками та авторами тез, доповідей, статей (https://termm.volyn.ua/).

Усіх учасників конференції забезпечено збірником тез матеріалів конференції, сертифікатом учасника.

Кращі доповіді рекомендовані до публікації у збірнику наукових праць «НАУКОВІ НОТАТКИ»  та в науковому журналі «СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ» за 2021 рік.

В цілому конференція пройшла на високому організаційному, науково-технічному рівні з застосуванням сучасних онлайн засобів комунікації.

P.S. Дякуємо усім причетним та відповідальним людям за організацію, підтримку та проведення нашої VIII міжнародної науково-технічної конференції. Впевнені, до зустрічі на березі мальовничого озера Світязь вже у 2023 році на черговій передювілейній IX Міжнародній науково-практичній конференції «Теоретичні і експериментальні дослідження в сучасних технологіях матеріалознавства та машинобудування».

Заступник голови організаційного комітету

Олександр Повстяной