У студентів Луцького національного технічного університету  відбулася онлайн-зустріч із Романом Колядою, ведучим програм на Українському радіо та телеканалі Суспільне культура.

Організатором зустрічі виступила гарант ОП  «Медіакомунікації та PR» д.філол.н., проф. Людмила Мялковська.

ЖурналістикаЖурналістика

Студенти довідалися про основні навички, які допоможуть критично оцінювати ситуації та бути обізнаними у сфері медіа:

-повнота;

-збалансованість;

-точність.

ЖурналістикаЖурналістикаЖурналістика

Роман Коляда поінформував слухачів про важливість перевірки фактів та фільтрування інформації, яку поширюємо.

Здобувачі вищої освіти отримали пояснення про те, чому інколи потрібно скаржитися на вкиди неперевіреної інформації.

І звичайно, журналіст розповів студентам про роль емоцій, які зазвичай присутні у ресурсах з неправдивою інформацією.

Окрім того, спілкувалися про токсичне скредовище,  медіаманіпуляції, фейки, наративи, ефект Даннінга-Крюгера.

ЖурналістикаЖурналістикаЖурналістика

Обговорили особливості медіаграмотності та особливості сучасного медіаполя, фактчекінг, емоційні гачки. Окрему увагу учасники зустрічі приділили інформаційній безпеці та цивілізованим правилам, особливостям спілкування у соцмережах.

Студенти мали нагоду більше дізнатися про роботу журналіста у сьогоднішніх умовах, поставити запитання, які їх цікавили та розширити коло яскравих друзів та надійних партнерів.

ЖурналістикаЖурналістика