Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ триває Тиждень психології, що супроводжується низкою щоденних тренінгів та лекцій. Учасниками таких «психологічних» заходів є студенти спеціальності Психологія, викладачі та усі бажаючі.

Сьогоднішній день психологи ЛНТУ присвятили темі ментального здоров’я та духовного саморозвитку, про що й говорили під час тематичного тренінгу.

Головною спікеркою заходу стала студентка третього курсу спеціальності Психологія, випускниця медичного інституту, громадська активістка та помічниця народного депутата України Єва Панасюк.

психологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологія

«Сьогодні ми будемо говорити про те, що є дуже важливим у нашому житті. Водночас, говорити про це доволі складно, бо ми не можемо це відчути на дотик, ми не можемо виміряти це лінійкою, адже це наше ментальне здоров’я, а зокрема, духовний саморозвиток в умовах воєнного стану. На превеликий жаль, ми у своєму юному віці замість того, аби насолоджуватися прекрасними днями молодості, повинні слідкувати за трагічними подіями, які відбуваються в нашій країні та сигналами тривоги. Тому важливо вміти і знати як подбати про власне психологічне здоров’я», - зауважила психологиня.

Тож, аби наштовхнути студентів на роздуми, спікерка поставила здобувачам питання: «Чи тотожні поняття духовності, релігії і церкви, чи є в них щось спільне або ж це протилежні речі? Як впливає церква на нашу духовність?».

психологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологія

Молодь висловила свої думки щодо цього приводу, поділилася власним досвідом та дійшла висновку, що релігія та церква, так чи інакше, мають неминучий вплив на нашу духовність. У будь-якому випадку, ми з дитинства були причетними до традицій, відвідування церкви на свята, тож в нашому суспільстві церква відіграє значну роль. Коли ж ми стаємо старшими, маємо змогу дізнатися більше про різні релігії та черпати духовний саморозвиток із будь-яких джерел, що нам до вподоби та які нам ментально близькі.

Питання саморозвитку піднімали ще стародавні філософи, адже завдяки тому, наскільки ми можемо пізнати самі себе, ми маємо можливість більше пізнати світ та зрозуміти його.

психологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологія

Разом зі спікером студенти обговорили питання метального здоров’я, поговорили як подбати про себе, особливо в часи війни, детальніше розглянули інструменти підтримки ментального здоров’я та отримали корисні кейси і навички у практичних завданнях.

«Наш ресурс — наша зброя. Ми, цивільні люди, маємо зберігати адекватний психічний стан, щоб допомагати собі і тим, хто цього потребує. Наше завдання — забезпечити сильний тил для передової. Головне для нас зараз - вміти сформувати міцну внутрішню опору, яка дасть змогу протистояти умовам сьогодення… Події, що відбуваються сьогодні в Україні залишать неабиякий відбиток в нашій пам’яті та генетичному коді. Лише від нас залежить, яким чином в майбутньому ми будемо оперувати отриманим досвідом. Чи піддамося тиску гнітючих обставин, чи станемо ми сильнішими і будемо розбудовувати сильну націю», - підкреслила Єва Панасюк.

Уже завтра, 21 квітня, Тиждень психології в ЛНТУ завершуватиметься переглядом кінофільму. Водночас, молодь підіб’є підсумки волонтерського збору коштів, які спрямують на підтримку ЗСУ.

психологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологія