Перейти до основного вмісту

Представники мобільної бригади соціально-психологічної допомоги Луцька сьогодні завітали в ЛНТУ, аби зустрітися зі студентами та розповісти усе про види насильства, методи запобігання та протидії домашньому насильству, психологічну допомогу і підтримку тим, хто цього потребує.

Спікером заходу виступила психологиня Надія Бруяка, а основними учасниками лекції стали студенти другого курсу спеціальності Соціальне забезпечення, які саме опановують дисципліну «Право соціального забезпечення в Україні».

соціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпечення

Представила гостей заходу доцент кафедри права Наталія Щербюк, зазначивши, що спікери розкажуть про нетрадиційні соціальні ризики, зокрема ті, які пов’язані з домашнім насильством і такі знання стануть у нагоді кожному, адже допоможуть уникнути насильства у власному житті та набути навичок у професійному становленні, як працівників сфери соціального забезпечення.

соціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпечення

Передусім, Надія Бруяка розповіла про діяльність мобільної бригади соціально-психологічної допомоги у Луцьку. Такі бригади, каже спікер, є майже у кожному місті України і покликані мобільно виїжджати на виклики до найбільш важкодоступних місць, надавати послуги мешканкам/-цям місцевих громад і внутрішньо переміщеним особам, що перебувають на їх території та не мають доступу до спеціалізованих закладів чи обмежені у пересуванні.

Проект реалізований на базі ООН, за партнерства USAID. Відтак, фахівці бригади:

-надають психологічну допомогу постраждалим особам;

-реагують на повідомлення про випадки насильства, зокрема шляхом кризового й екстреного втручання;

-інформують постраждалих осіб про медичні, юридичні та інші послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства, а також про надавачів таких послуг, зокрема про загальні або спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб (притулки, кризові кімнати, денні центри та інші);

-роз’яснюють постраждалим особам їхніх прав та можливості отримання допомоги;

-проводять інформаційно-просвітницьку діяльність.

соціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпечення

Перш за все, фахівчиня продемонструвала студентам фільм про домашнє насильство. Разом зі здобувачами вони обговорили побачене і оцінили ризики домашнього насильства, зрозуміли наскільки важливо йому протистояти і, таким чином, рятувати життя своє та своїх близьких.

Згодом, лекторка запропонувала молоді обрати картки із різновидом емоцій та почуттів, які студенти відчувають, коли думають про насильство або стають очевидцями таких дій. Таким чином, учасники заходу обговорили ставлення кожного до домашнього насильства, те, що може відчувати кожна людина, яка потрапила у біду, як це позначається на житті постраждалих осіб та оточуючих, зокрема, дітей.

соціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпечення

Розповідаючи про реальні факти виявлення та протидії домашнього насильства, історії людей, з якими працювали фахівці мобільної бригади, Надія Бруяка поділилася практичними кейсами. Вона детально розповіла про термінологію, яка стосується насильства та окремо зупинилася на формах домашнього насильства. Психологиня розповіла про коло насильства, яке, як правило, містить у собі поняття «медового місяця», зростання напруження та критичного інциденту і ці процеси тривають по колу, фактично безперервно, аж поки насильство не припиниться.

Студенти мали чудову можливість поділитися власним досвідом та почерпнути досвід досвідчених фахівців, опанувати більше знань та навичок представників мобільних бригад і головне – подолати стереотипи щодо домашнього насильства, об’єктивно оцінюючи небезпеку.

соціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпечення