На зміну «воєнним будням», сьогодні в ЛНТУ підняли питання розвитку України після перемоги, перспективні шляхи економічного зростання та вдосконалення якості вищої освіти. Про це та багато іншого, науковцям та працівникам ЛНТУ вдалося поспілкуватися із ТОП українських економістів за версією «Forbes», ректором Американського університету в Києві Романом Шереметою.

Америка

Представила спікера ректор ЛНТУ Ірина Вахович:

«У нас в гостях ректор Американського університету в Києві, відомий економіст світового масштабу, людина яка мала ідею та реалізувала її, створивши університет. Сьогодні маємо змогу поспілкуватися і обмінятися різними думками. Роман Шеремета презентує ідеї та бачення Американського університету в Києві та економічні перспективи розвитку нашої держави після завершення війни».

Америка

Співорганізатором зустрічі став випускник ЛНТУ, депутат Луцької міської ради Роман Кравчук:

«Сьогодні ми здаємо найголовніший тест за всю історію України, як на державність і як країна, що має особливі перспективи у майбутньому. Ніхто з нас не планував робити те, що ми робимо зараз і, сподіваюсь, ці справи прискорять нашу перемогу. Є тил і є фронт, але коли буде добрий тил - буде добрий фронт. Ми разом робимо велику роботу для своєї України, ми об’єднали бізнес, політику і всі верстви населення, аби разом виступити проти російської агресії. Ми точно переможемо і сьогодні поміркуємо над тим, як це зробити швидше, поговоримо про систему освіти, подумаємо про те, що економічно чекає Україну, аби вона не просто вижила, а стала економічно сильною».

Америка

У своїй промові Роман Шеремета розповів про свій шлях успіху та становлення як науковця. Уже тривалий час він проживає у США і є професором університету, зокрема потрапив до рейтингу ТОП-40 професорів світу в галузі бізнесу. Маючи неоціненний професійний досвід у сфері вищої освіти, спікер готовий ділитися ним із українськими освітянами, аби вивести заклади вищої освіти України на новий рівень й усіляко сприяти їхньому розвитку.

«Коли мені надійшла пропозиція очолити Американський університет в Києві, я зрозумів, що це саме те, де я зможу реалізувати своє бачення і допомогти Україні створити свій «Гарвард»… АУК є університетом світового рівня, що опирається на принципи американської освіти, видатні дослідження та партнерство з бізнесом», - каже спікер.

Америка

Науковець наголошує, що АУК представляє в Україні нову модель вищої освіти, зокрема: американські стандарти вищої освіти; партнерство з Арізонським університетом; підтримка стейкхолдерів; орієнтовані на бізнес навчальні плани та програми; чіткий шлях до подальшого диплому Україна/США; викладачі з усього світу; освіта для кар’єри; досяжна вартість.

Америка

Розповівши детально про нову систему освіти, гість окремо зупинився на перспективах економічного розвитку нашої держави. Він акцентував увагу на титанічних зусиллях американської громади, яка усіляко намагається допомогти українцям у боротьбі з російським агресором. Насамкінець, науковці ЛНТУ мали нагоду поставити запитання запрошеному гостеві та поспілкуватися на актуальні у сьогоденні теми.

«Ми робимо все, що можемо, щоби Україна перемогла і люди вижили. Але ми повинні думати не про те, як просто вижити, а як стати успішною країною світу. Думаю, що світ підключиться і ми спільно зробимо таку Україну, на яку українці справді заслуговують», - резюмував Роман Шеремета.