10.02.2023 року відбулось онлайн обговорення освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти на кафедрі електроніки та телекомунікацій ЛНТУ.

Обговорення

Обговорення розпочав завідувач кафедри Валентин Заблоцький, який повідомив, що при кафедрі здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти за наступними ОП: спеціальності 171 Електроніка ОП «Електроніка» першого (бакалаврського) рівня, ОП «Автомобільна електроніка» першого (бакалаврського) рівня, ОП «Електроніка» другого (магістерського) рівня; спеціальності 172 Телекомунікації та радіотехніка ОП «Телекомунікації та радіотехніка» першого (бакалаврського) рівня, ОП «Телекомунікації та радіотехніка» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Представив учасникам обговорення гарантів відповідних освітніх програм.

Також завідувач кафедри ознайомив усіх присутніх з особливостями здійснення підготовки здобувачів у період військового стану. Наголосив, що підготовка здійснюється відповідно до діючих у ЗВО положень та у відповідності до Закону України про вищу освіту. Повідомив про сучасні досягнення та розвиток у підготовці здобувачів, зокрема про цифровізацію освітнього процесу: створення особистих електронних кабінетів викладача та студента, розвиток та впровадження автоматизованої системи управління в освітній процес, а також вдосконалення дистанційної навчальної платформи moodle та особливості проведення опитувань для різних груп стейкхолдерів з метою вдосконалення освітніх програм.

ОбговоренняОбговорення

Від кожної освітньої програми виступили гаранти: Сергій Мороз ОП «Електроніка» першого (бакалаврського) рівня; Станіслав Приступа ОП «Автомобільна електроніка» першого (бакалаврського) рівня; Микола Євсюк ОП «Телекомунікації та радіотехніка» першого (бакалаврського) рівня; Йосип Селепина ОП «Телекомунікації та радіотехніка» другого (магістерського) рівня; Валентин Заблоцький ОП «Електроніка» другого (магістерського) рівня.

Кожен із доповідачів ознайомив учасників з особливостями освітніх компонентів, які забезпечують отримання здобувачами компетентностей у відповідності до програмних результатів навчання та матеріально-технічною базою, на якій здійснюється підготовка. Щорічно, в період січня-березня, на офіційному сайті ЗВО розміщуються проекти ОП для ознайомлення та публічного обговорення. За результатами обговорення, пропозиції надсилаються гарантам, які спільно з групами забезпечення формують остаточний варіант кожної освітньої програми, яка обговорюється на Радах з якості та затверджується у встановленому порядку.

Від роботодавців участь в обговоренні освітніх програм взяли: Петро Солоха ТзОВ «Преміум Сервіс ЛТД»; Віталій Хіжун ПрАТ «ДАТА ГРУП»; Микола Хіжун ТОВ «Телемережі України»; Андрій Заблоцький ТзОВ «ЛРЗ Мотор»; Василь Чалий  ПрАТ «СКФ Україна»; Дмитро Гула ТОВ «Волинські оптичні мережі»; Володимир Олянський  ТОВ «Електросервіс».

Пропозиції роботодавців здебільшого полягали у покращенні практичної підготовки, шляхом проведення практичних занять та лабораторних робіт з використанням сучасного електронного та телекомунікаційного обладнання, можливого запровадження елементів дуальної освіти, запровадити нові освітні компоненти для забезпечення ОК та ПРН освітніх програм в контексті пропозицій, які будуть внесені на завершення громадських обговорень.

Від здобувачів: Євгеній Степанюк студентська рада факультету КІТ ЛНТУ; Володимир Сверба студент гр. ЕЛ-21, Роман Кужель студент гр. ТК-41.

Пропозиції здобувачів полягали у збільшенні кількості занять, де використовуються інтерактивні методи навчання.

На закінчення зустрічі детальну інформацію з пропозиціями учасників передано гарантам ОП для подальшого впровадження у освітній процес відповідних освітніх програм.

Кафедра електроніки та телекомунікацій