Перейти до основного вмісту

З метою обміну досвідом та обговорення актуальних теоретичних і практичних проблем в галузі дослідження та збереження пам’яток архітектури і містобудування та повоєнної відбудови міст України, 21 квітня 2023 року на кафедрі архітектури та дизайну ЛНТУ відбулася І Всеукраїнська наукова конференція: «Розвиток архітектури Східної Європи: проблеми та перспективи» у форматі онлайн.

У конференції взяли активну участь викладачі Університету Зеленогурського (Польща): Байор Конрад (KonradBAJOR, mgrinż. arch. UZ), Босовські Віктор (WiktorBOSOWSKI, mgrinż. arch. UZ), Вєжбіцка Агнєшка (AgnieszkaWIERZBICKA, mgrinż. arch. UZ), Клімек Матеуш (MateuszKlimek, mgrinż. arch. UZ), Мацейко Алісія (Alicja MACIEJKO, drinż. arch. UZ), Пшчулковські Міхал (Michał PSZCZÓŁKOWSKI, drhab., Рrof. UZ).Вони ділилися досвідом відбудови зруйнованих міст на території Польщі.

Архітектура

Доцент кафедри архітектури та дизайну Інна Абрамюк презентувала доповідь про міжвоєнну архітектуру міста Гожув Вєлькопольський, котре було майже повність знищене під час Другої світової війни, а його перебудова з використанням нових стандартних форм призвели до низької участі громадськості в історії архітектури міста. Між тим, архітектура міжвоєнних років – це широка панорама форм, що повною мірою відображає культурні та економічні процеси розвитку міста. Результатом цього періоду стала реалізація проектів громадських будівель і житлових будинків у стилі модернізм. У місті було побудовано ряд будівель за проектами архітекторів з Берліна та Гожува-Велькопольського, зокрема церква ChrystusaKróla (КуртШтайберг), громадська лазня та житловий будинок (Фріц Крцеллітцер), будівля кінотеатру (Густав Боле), фабрика Макса Бара (Отто Клатт), склад О. Коберштайна (Вільгельм Гіхофф), міський стадіон (Отто Клатт), житлові будинки (Отто Ланге).

Архітектура


Доцент Оксана Пасічник разом зі студенткою АМ-31 Софією Домбік проаналізували досвід  повоєнної відбудови Хіросіми (Японія) та особливості характерні для даного регіону, структуру і етапи відбудови, сучасні тенденції в архітектурі з врахуванням психологічної складової. 

Архітектура

В обговоренні принципів модернізації території навчальних закладів взяли участь кандидати архітектури Субін-Кожевнікова Альона Сергіївна, Хороша Оксана Іванівна зі студентами Вінницького національного технічного університету та доцент кафедри дизайну інтер’єру Національного авіаційного університету, кандидат архітектури Гнатюк Лілія Романівна.

Старший викладач кафедри архітектури та дизайну Зоряна Рубан