Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті відбулося засідання вченої ради. Основними питаннями порядку денного стали звіти керівників структурних підрозділів університету. Тож і головними спікерами засідання були заступник директора Ковельського промислово-економічного фахового коледжу ЛНТУ Олена Шульган, директор Технічного фахового коледжу ЛНТУ Олег Герасимчук та директор Любешівського технічного фахового коледжу Анатолій Хомич.

вчена радавчена радавчена рада

Під час презентації Олена Шульган наголосила, що КПЕФК - колеж з 40-річною історією, який випустив у світ відомих та успішних інженерів, програмістів, бухгалтерів, управлінців високого рангу. Війна змусила колектив та студентів коледжу переосмислити пріоритетні напрями діяльності, тож поряд із якісним наданням освітніх послуг, заклад  розпочав активну волонтерську діяльність, започаткувавши виготовлення маскувальних сіток, буржуйок, придбання усіх необхідних речей на потреби ЗСУ та постраждалих від війни земляків.

Разом з тим, Олена Шульган розповіла про перелік спеціальностей коледжу, матеріально-технічну базу, навчальні аудиторії. Окремо зупинилася на показниках контингенту студентів, зокрема в розрізі спеціальностей. Обговорюючи результати вступної кампанії, спікерка зауважила, що найбільш популярними напрямами серед вступників стали: менеджмент, машинобудування та автомобільний транспорт.

вчена радавчена радавчена радавчена рада

Олена Шульган також прозвітувала про забезпечення якості освіти, відкриті заняття, які відбуваються у коледжі, роботу у лабораторіях, виховну роботу, культурно-масові заходи та конкурси, до участі в яких активно залучена студентка молодь.

Серед основних завдань, на які особливу увагу звертає керівництво та колектив закладу освіти: відкриття нових спеціальностей, найбільш актуальних та затребуваних на ринку праці, й розбудова комфортного та якісного освітнього середовища.

вчена радавчена радавчена рада

Продовжилося засідання звітом директора Технічного фахового коледжу Олега Герасимчука. Він представив візію та місію закладу освіти і зауважив, що нині у коледжі працюють 121 викладач та навчаються 1099 студентів та 415 учнів. Більше 16 тисяч фахівців випустив коледж за свою історію функціонування, а також ТФК посідає друге місце чисельністю здобувачів на Волині.

Коледж пропонує два освітні рівні – молодший фаховий бакалавр (8 спеціальностей) та кваліфікований робітник ( 10 професій).  Розповідаючи про результати вступної кампанії, директор коледжу акцентує, що контингент студентів щороку збільшується на 100-200 осіб. Найпопулярнішими професіями, які прагнуть здобувати студенти у коледжі є: слюсар з ремонту КТЗ, майстер з діагностики та слюсар-ремонтник.

вчена радавчена рада

Олег Герасимчук окремо зупинився на розвитку інфраструктури та матеріально-технічної бази закладу, оновленні навчальних аудиторій та студентських зон, вдосконаленні освітнього середовища із популяризацією творчої, спортивної, практичної підготовки молоді.

Серед пріоритетів діяльності у ТФК виокремлюють: акредитацію існуючих та відкриття нових спеціальностей; запровадження системи Moodle, е-бібліотеки та розвиток цифрової грамотності викладачів; придбання засобів навчання, ТВ-панелей; вдосконалення інфраструктури та ін..

вчена радавчена радавчена радавчена рада

Анатолій Хомич, директор Любешівського технічного фахового коледжу, наголосив, що заклад навчає молодь за 7 професіями та 6 спеціальностями. Нині у закладі здобувають освіту 288 студентів та 398 учнів, а цьогорічними випускниками стали 61 спеціаліст та 230 учнів. Кадрове забезпечення коледжу сягає 116 осіб.

Очільник коледжу окремо зупинився на результатах вступної кампанії, організації освітнього процесу, забезпеченні якості освіти, а також на досягненнях педагогічних працівників та студентів в обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Окремої теми для обговорення заслуговує практична підготовка  та виховна робота, які провадяться у коледжі. Тож Анатолій Хомич детально розповів про культурно-масові заходи, за участі студентів та про заходи, що сприяють здобуттю професійних практичних навичок молоді.

вчена радавчена радавчена рада

В рамках матеріально-технічного забезпечення та господарської роботи коледжу, Анатолій Хомич розповів про облаштування сучасного протирадіаційного укриття та відновлення аварійного навчально-адміністративного корпусу. Укриття, до слова, оснащене інтерактивною панеллю з програмним забезпеченням, мобільною зарядною станцією, джерелом безперебійного живлення та Wi-Fi.

Серед пріоритетів, які виокремлюють в коледжі: продовження інформатизації освітнього процесу, розвиток студентського самоврядування, зміцнення матеріально-технічної бази, проведення належної вступної кампанії 2023 та успішне проходження акредитації.

вчена радавчена рада

Відзначила відмінну роботу структурних підрозділів проректор з НПР та досліджень ЛНТУ Олена Лютак. За її словами, в умовах війни, коледжам вдалося не лише протистояти новим викликам, а й вдосконалювати освітній процес, здійснювати ремонти закладів освіти та покращувати матеріально-технічну базу, провадити волонтерську діяльність тощо.

Таким чином, члени вченої ради обговорили перспективні шляхи розвитку закладів освіти та одноголосно визнали звіти керівників коледжів задовільними.