У Луцькому національному технічному університеті відбулося розширене засідання колегії управління освіти і науки Волинської ОДА. Основне питання винесене на розгляд колегії: «Про результативність роботи установ і закладів освіти області у 2023 році та завдання щодо реалізації освітньої політики в умовах воєнного стану на 2024 рік».

Учасниками заходу стали керівники органів управління освітою райдержадміністрацій, територіальних громад, голови профспілкових комітетів районів, міст, територіальних громад, працівники управління освіти і науки Волинської ОДА та Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, управління Державної служби якості освіти України у Волинській області, директори закладів загальної середньої та позашкільної освіти обласного підпорядкування, директори закладів професійної, професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти.

КолегіяКолегіяКолегія

У ролі модератора заходу виступила начальник управління освіти і науки Волинської ОДА Наталія Матвіюк.

Із вітальним словом виступив заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук: «В освіті проблем завжди багато, особливо тоді, коли починається реформа та не доводиться до кінця і цьому також сприяють воєнні дії. Тому я хотів би звернутися до учасників заходу, адже я думаю, що наше головне завдання, передусім, це  організація освітнього процесу таким чином, щоби максимально забезпечити якість освіти. Це проблема номер один і в тих умовах, які є, забезпечити якість - це наше основне завдання. Усе решта – для фронту і для перемоги. Тому я хочу подякувати освітянам за ту роботу, яку ви робите в напрямку допомоги для фронту, бо сьогодні немає жодного освітнього закладу, який би не займався волонтерською діяльністю. Величезна вам подяка».

КолегіумКолегіумКолегіум

Із вітальною промовою до присутніх звернулася ректор ЛНТУ Ірина Вахович: «Щиро рада вітати вас в стінах ЛНТУ і сподіваюся, що сьогодні вперше, але не востаннє ми проводимо засідання колегії у нашому закладі освіти. Насправді дуже непростий час переживаємо усі ми й впродовж останніх двох років ми намагалися дотримуватися кількох паралельних напрямків діяльності. Перше: ми намагалися забезпечувати очний освітній процес, який і до сьогодні для багатьох закладів освіти є неможливим. Друге: ми намагалися відшукати всі можливі джерела фінансування, щоби не зупинятися в розвитку. Дякую, зокрема Волинській обласній державній адміністрації за підтримку, за те, що ми мали можливість брати участь у різноманітних конкурсах і це давало свій результат. Третє: це волонтерська діяльність і в цьому напрямку нами теж була пророблена величезна робота, яка триває й надалі. Звичайно, усе це складна й клопітка робота і кожен з вас, як господар у своїх закладах освіти знає, як усе це не просто дається в умовах сьогодення. Разом з тим, наш університет прагне стати інноваційним полюсом росту Волині, про що йдеться і в нашому гаслі, тому запрошуємо вас до співпраці і до реалізації спільних інноваційних проектів».

КолегіяКолегіяКолегіумКолегіум

Разом з тим, Ірина Вахович розповіла учасникам заходу про сучасні проекти, над реалізацією яких нині працює ЛНТУ, а це створення Інноваційного парку та Музею науки. Вона акцентувала увагу на особливостях цих проектів, створенні унікальних інтерактивних просторів, спрямованість на всебічний розвиток та підтримку талановитої молоді області й залучення до світу науки.

КолегіяКолегіумКолегіумКолегіумКолегіум

Ще більш детально про інноваційну діяльність ЛНТУ, реалізовані проекти та перспективні напрямки розвитку, у власній доповіді розповіла перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук.

Своєю чергою, із ґрунтовною доповіддю щодо результатів роботи установ і закладів освіти Волині та нові завдання у реалізації освітньої політики в умовах воєнного стану на 2024 рік розповіла начальник управління освіти і науки Волинської ОДА Наталія Матвіюк. Вона окреслила ті виклики, із якими довелося стикнутися освітянам області, особливо у воєнний час і акцентувала увагу на перспективних напрямах діяльності та основних завданнях, які необхідно реалізувати упродовж 2024 року.

Колегіум

КолегіяКолегія

Окрім того, учасники заходу обговорили проблемні питання, які виявлені у закладах освіти області за результатами моніторингів та моніторингових досліджень, аналізів діяльності органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів з питань освіти, проведених управлінням Державної служби якості освіти у Волинській області у 2023 році. Крім того, підняли питання: роботи закладів освіти в умовах воєнного стану; освоєння бюджетних коштів спрямованих на розвиток якісної освіти і створення умов для її доступності; безпекових заходи тощо.

КолегіумКолегіумКолегіумКолегіумКолегіум

Урочистості заходу надав момент нагородження відомчими відзнаками педагогічних працівників, а також вручення нагород за спортивні досягнення різних рівнів представникам територіальних громад.

КолегіумКолегіумКолегіумКолегіумКолегіум