Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті відбулася автограф сесія, творча зустріч та презентація книг українського філософа, письменника, публіциста Петра Михайловича Кралюка.

Запрошений гість є доктором філософських наук, заслуженим діячем науки і техніки України, професором, проректором з навчально-наукової роботи НУ «Острозька академія». А ще, Петро Кралюк є нашим земляком, вихідцем з Волині, а тому охоче прибув до Луцька, аби зустрітися із тутешньою молоддю.

Письменник

Привітала гостей у Луцькому національному технічному університеті ректор Ірина Вахович, зазначивши, що Петро Кралюк – людина, яка присвятила своє життя дослідженню історичних постатей і сьогодні студенти та викладачі мають прекрасну нагоду більше почути про його діяльність, творчий та науковий доробок і познайомитися ближче із митцем та науковцем.

Разом із Петром Кралюком, ЛНТУ відвідали директор Волинської обласної друкарні Дмитро Головенко та керівник видавництва «Фоліо» Олександр КрасовицькийДмитро Головенко закликав читачів підтримувати українські видавництва та читати наші книжки. Він також акцентував увагу на тому, що Волинь славиться письменниками й митцями, а тому їхні книги варті особливої уваги, тим паче, ці історичні дослідження та літературні доробки – одні із кращих.  

ПисьменникПисьменникПисьменникПисьменник


Разом з тим, Олександр Красовицький розповів про книги, написані у співавторстві з Петром Кралюком впродовж останніх двох років. Одна із них стосується історії України, в якій автор спробував виступати інтерв’юером, бути на місці читачів, які задають болючі питання про нашу історію, просять пояснити, що відбувалося протягом тисячі років в Україні.

Інша книга, яку власне сьогодні й презентували в ЛНТУ – перший роман з серії детективів, які були видані про історію Київської Русі «Смерть у Берестові».

«Ми впевнені, що та історія, яку ми знаємо, здебільшого написана в Москві і, здається, не так як вона відбувалася насправді. Утім, безумовно, вона писалася в Римі, в Константинополі, Німеччині…  і ці факти абсолютно не збігаються з тим, до чого ми звикли, багато про що взагалі не згадується. Наприклад, знаємо, що був князь Володимир,  а потім одразу – Ярослав Мудрий. А те, що між ними було більше 10 років проміжку, коли відбувалися детективні історії, боротьба за владу тощо. І про це потрібно нарешті сказати. Це перша книжка, в якій помирає князь Володимир і ми не впевнені, що він помирає своєю смертю, нам здається, що це була складна історія…», - наголошує Олександр Красовицький.

ПисьменникПисьменникПисьменникПисьменникПисьменник


Одночасно, видавець стверджує, що книговидання в Україні витримали складні останні два роки саме завдяки читачам, які у період повномасштабної війни в Україні таки дуже активно купували книжки, таким чином підтримавши і письменників і видавців.

Детально про власні книги, історію їх написання, історичний контекст та значення для виховання молоді й цілих поколінь українців розповів Петро Кралюк. Він окреслив зміст та історичне значення досліджень про знакові постаті в Україні, поділився власним досвідом щодо написання книг та закликав молодь долучатися до створення своїх літературних доробків і не боятися «говорити» через друковані сторінки.

ПисьменникПисьменникПисьменник

Студенти та викладачі мали нагоду у вільному діалозі поспілкуватися із письменником, дізнатися більше про його творчість та професійний досвід й придбати книги із автографом автора.

ПисьменникПисьменникПисьменникПисьменникПисьменник