Перейти до основного вмісту

З метою ознайомлення студентів з важливістю волонтерства як засобу соціальної зміни та залучення до активної участі в різноманітних волонтерських ініціативах, студентка спеціальності «Освітні, педагогічні науки» (гр. ОПНм-11) Анна Гетманчук організувала зустріч з волонтеркою Христиною Цап.

ФЦОСТ

Із вступним словом перед здобувачами освіти виступила куратор групи Лілія Потапюк, яка зазначила, що волонтерська діяльність в усьому світі займає важливе місце; вона виступає найдієвішим напрямом добровільної соціальної роботи, який сприяє підвищенню якості життя громадян, особистісному розвитку людини та задоволенню її потреб, формуванню відповідального громадянства та волонтерської культури серед студентів.

ФЦОСТ

Під час заходу Христина Цап ділилась своїм непересічним досвідом і враженнями з учасниками щодо власної волонтерської діяльності. Вона зазначила, що волонтерська діяльність набуває важливого значення особливо у кризові періоди суспільного життя і спрямована на зняття соціальної напруги шляхом підтримки найбільш знедолених категорій населення; забезпечення гідного існування громадян, які в силу об’єктивних обставин не можуть про себе піклуватися самостійно.

ФЦОСТ

Зокрема, волонтерка зупинилась на популярності волонтерського руху за кордоном; проаналізувала особливості та напрями роботи волонтера, виокремила типи волонтерських проєктів та основні критерії волонтерства.

ФЦОСТФЦОСТ


Вона розповіла про волонтерські програми, за допомогою яких кожен бажаючий може взяти участь у волонтерській діяльності на території України, а також за кордоном.

ФЦОСТ

Христина Цап також окреслила найдієвіші методи стимулювання до цього виду благодійництва та акцентувала увагу на ролі як соціальних, так і моральних аспектів в житті кожної молодої людини (допомога іншим, бажання набуття нових навичок, нові знайомства, відчуття задоволення, можливості для самореалізації тощо).

ФЦОСТ

Зустріч з волонтеркою стала не лише джерелом інформації, але й можливістю для магістрів активно долучитися до дискусії та задати свої питання. Вона відкрила нові перспективи для співпраці й взаєморозуміння між університетською громадою та волонтерським рухом.

Щиро дякуємо Христині Цап за змістовну розповідь і її участь у цій благородній справі, що є визначальним показником особистісних якостей і характеристик та допомагає об’єднатися людям з різними інтересами.

Кафедра соціогуманітарних технологій