Небанальну, надзвичайно цікаву та ексклюзивну зустріч сьогодні влаштували для студентів ЛНТУ.

Для здобувачів, що навчаються за освітніми програмами «Міжнародні економічні відносини»,  «Право» та «Цифровий маркетинг» на факультеті бізнесу та права ЛНТУ прочитав лекцію видатний гість – Лойзе Петерле. Він - депутат Європейського парламенту 2004-2019 років, прем'єр-міністр Словенії 1990-1992 років, міністр закордонних справ у 1993-1994 роках та у 2000 році, успішний словенський політик.

лекціялекціялекціялекціялекціялекціялекціялекція

Тема лекції актуальна і для студентів і для викладачів та стосується як історичного аспекту, так і сьогодення, що має безпосередній вплив на наше спільне європейське майбутнє.

Отож, тема лекції: Геостратегічні міркування у світлі війни через призму воєн у колишній Югославії:

1. Наступне розширення ЄС: виклики та перспективи.

2. Україна з точки зору ЄС у світлі поточних подій: формати майбутньої взаємодії.

3. Україна прийняла бій за європейські демократичні цінності: перспективи реалізації спільної безпекової політики ЄС та України.

4. Парламентські дискусії щодо можливого вступу України до ЄС: посилення чи  послаблення Союзу.

лекціялекціялекціялекціялекціялекціялекціялекція

Пан Лойзе Петерле люб’язно поділився нелегким досвідом Словенії у її становленні як незалежної держави, провів аналогію між війною в Україні та в колишній Югославії в період її розпаду на окремі держави, дав цінні коментарі і поради щодо подальшого розвитку нашої країни та її повної інтеграції до ЄС.

Подія відбулася за сприяння Асоціації колишніх членів Європейського Парламенту в рамках Програми Європейського Парламенту до університетів.

Зустріч проводилась англійською мовою в рамках вивчення дисципліни Іноземна мова за професійним спрямуванням. Студенти мали чудову можливість задати спікерові запитання та спробувати свої іншомовні навики в дії.

лекціялекціялекціялекціялекціялекціялекціялекціялекціялекціялекціялекціялекція

Доцент кафедри МЕВ Леся Корольчук,