На запрошення Ігоря Шидловського, кандидата біологічних наук, доцента кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка здобувачі першого, бакалаврського, рівня вищої освіти під керівництвом завідувача кафедри Василя Іванціва та куратора першого курсу Оксани Жадько відвідали зоологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка, який належить до числа найстаріших університетських природничих музеїв Європи.

ЕкологіяЕкологіяЕкологія

Наукові колекції музею налічують понад 180 тис. експонатів, з яких близько 10 тис. формують експозицію. Фонди музею репрезентують тваринний світ усіх континентів та всіх акваторій нашої планети.

Музейні колекції мають виняткове значення для науки і практично не підлягають відтворенню у разі їх втрати або руйнування. Вони є важливими джерелами дослідження проблем змін навколишнього природного середовища, збереження і відновлення біорізноманіття як основи функціонування біосфери, як зауважив пан Ігор Шидловський, завідувач Зоологічного музею ЛНУ ім. Івана Франка.

ЕкологіяЕкологіяЕкологія

На базі музею було проведено практичне заняття з біології: визначення та класифікація видів, аналіз раритетної складової нашого регіону та особливостей її збереження і відтворення – це питання, які розглядалися.

Фідбек від наших студентів, які взяли участь в екскурсії:

Сурду Вікторія: «Поїздка дуже цікава, я маю з чим порівняти, оскільки була на екскурсії у подібних музеях за кордоном, але враження про цей музей залишились навіть кращі: дуже велика кількість рідкісних експонатів, гарна дружня атмосферазаняття – дякую дуже екскурсоводам та організаторам!».

Янюк Аня: «Це моя перша поїздка під час навчання з нашою групою, я ніколи не була у місті Львові, а тим паче у такому музеї. Вразили колекції комах: такої кількості метеликів, я ніколи не бачила…».

Вознюк Артем: «Цікавий музей, особливо колекція птахів з відтворенням звуків, які вони видають у дикій природі».

Хомік Каріна: «Ця поїздка залишила тільки приємні враження, нас зустріли дуже тепло, провели цікаву та захоплюючу екскурсію, де нашій увазі була представлена велика кількість експонатів, зокрема, нам розповіли історію створення цього музею, ми мали можливість ознайомитися з колекціями птахів, метеликів, плазунів та інших експонатів. Після екскурсії ми мали змогу прогулятись затишними вуличками Львова та насолодитись його історичною атмосферою, провели час дружньо та цікаво».

Евеліна Стрілецька: «Екскурсія музеєм була дуже захоплююча, ми ознайомились із величезною кількістю музейних експонатів та колекцій. Я опинилася в царстві фауни нашої планети. На мою думку, цей музей сподобається всім, як дітям, так і дорослим, тому раджу обов’язково відвідати його».

ЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологія

Дякуємо Шидловському Ігорю Віталійовичу за чудову можливість побачити багату добірку зоологічних експонатів з усіх континентів, за неповторні враження від організації заняття, експозицій та кількості зібраного матеріалу музею. Ми побачили все, що вчили у модулі «Зоологія» (навчальна дисципліна «Біологія»), від безхребетних до скелету вимерлої стелерової корови, почути спів птахів та мову ссавців. Надзвичайно цікава екскурсія, позитивні емоції залишаться з нами надовго!

Кафедра екології