Перейти до основного вмісту

Про проектну діяльність, перспективи транскордонної взаємодії, реалізацію сміливих та суспільно-корисних ідей розповіли сьогодні науковцям ЛНТУ експерти представництва у Львові Програми Транскордонного співробітництва «Польща-Україна» Василь Хім’як та Олена Зубрицька. Учасниками заходу стали представники наукової спільноти ЛНТУ, які працюють над реалізацією власних проектних ідей або прагнуть надихнутися досвідом колег задля втілення актуальних напрацювань.

Привітала учасників заходу та відзначила важливість проектної діяльності ректор ЛНТУ Ірина Вахович: «Сьогодні не легкий час для усіх структур і для університету також. Ми розуміємо, що фінансування в університеті відбувається з двох джерел – загального фонду та спеціального фонду. Утім, є ще третій напрям – це проектна діяльність, завдяки якій ми можемо реалізувати низку цікавих ідей і цим активно з вами займаємося. Сьогодні маємо гарну нагоду поспілкуватися з людьми, які знають все про проектну діяльність, які реалізували чимало проектів, а це величезна відповідальність. Програма «Польща-Україна» - це наші перспективи, наша надія на великі гарні проекти, тому бажаю натхнення на хорошу співпрацю, адже ми саме той осередок, який готовий до взаємодії та реалізації напрацювань».

проектпроектпроектпроект

Варто зазначити, що Програма Транскордонного співробітництва «Польща-Україна» раніше носила назву «Польща-Білорусь-Україна», а із початком повномасштабного вторгнення ворога до нашої держави, трансформувалася у вужче коло партнерів.

«Сьогодні ми приїхали розповісти, що вас чекає у майбутньому і як ви до цього можете підготуватися. Ідея програми – обмін, взаємодоповнюваність, подолання бар’єрів, налагодження контактів та добросусідство. Суть програми у тому, щоби ті кордони, які є на картах, не були в головах людей, не були тим, що перешкоджає, а стали об’єднуючим елементом. Нині Програма відзначає своє двадцятиріччя і ми намагаємося підтримувати вас - тих, хто має ідеї, хто намагається їх реалізувати попри всі виклики, бо вони приносять колорит, радість і створюють благо по обидва боки кордону», - наголошує спікер Василь Хім’як.

проектпроектпроектпроектпроектпроектпроектпроект

Отож знайомство між учасниками заходу розпочалося із перегляду фільму про Програму та про ті ідеї, які були реалізовані в її межах. Згодом спікери презентували конкурси, в яких можуть взяти участь наші науковці, розповіли, яким чином можна долучитися до проектної діяльності, з чого варто почати, як виходити із тих викликів, які стоять перед науковою спільнотою щодо реалізації низки різноманітних проектів.

проектпроектпроектпроектпроектпроектпроектпроект

Окремо лектори зупинилися на тематичних напрямах Програми, їхніх можливостях та особливостях, а також поділилися друкованими виданнями із переліком успішно втілених у життя проектів, аби надихнути науковців ЛНТУ на подальшу перспективну взаємодію і транскордонну співпрацю.

проектпроектпроектпроектпроектпроектпроектпроектпроектпроектпроектпроектпроектпроектпроект