Перейти до основного вмісту

Проектування електропостачальних систем: тематичний семінар в ЛНТУ

Пріоритетом для Луцького НТУ є забезпечення студентів не лише теоретичними знаннями, але й практичними навичками. Для того, аби передати якомога більше необхідних компетенцій та досвіду професійної діяльності, для студентів повсякчас влаштовують тематичні зустрічі із фахівцями своє справи та стейкхолдерами.

Нині, ж у рамках Фестивалю Науки у Луцькому НТУ відбувся науково-практичний семінар «Сучасні аспекти проектування електропостачальних систем». Головним спікером заходу виступив інженер-електрик проектного інститут ТОВ «Укрмашпроект» Сергій Синюк.

До слова, гість заходу є випускником ЛНТУ 2006 року, який навчався на спеціальності «Системи електроспоживання», а нині він представляє проектну організацію «Укрмашпроект».

«Процес проектування - процедура відповідальна, бо від цього залежить надійність електропостачання об’єктів. Про особливості діяльності, професійні вимоги та специфіку проектування електропостачальних систем сьогодні студентам розповідає інженер-електрик Сергій Синюк», - розпочинаючи захід, зауважив завідувач кафедри електричної інженерії Юрій Грицюк.

Запрошений гість розповів молоді та викладачам кафедри про те, у чому полягає особливість роботи інженера-електрика та які вимоги існують до фахівця цієї галузі.

«Хочу почати з того, як саме відбувається проектування, на якій стадії інженер-електрик розпочинає свою роботу і, які є вимоги до нього», - зазначає лектор.

Так, Сергій Синюк розповів, що від моменту взяття на опрацювання проектною організацією замовлення, у першу чергу починають працювати інженери-будівельники. Вони визначають габарити приміщення, відповідно до функціонального призначення об’єкта: чи це промислове приміщення чи житлове.

Тоді укладається договір між проектною організацією і замовником та визначаються певні будівельні характеристики об’єкту.

«На цій стадії виникає питання щодо того, як саме відбуватиметься живлення об’єкту і уже тоді приступає до роботи власне інженер-електрик. Його основне завдання полягає у  попередньому визначенні категорії складності об’єкта і його потужності», - каже лектор.

Окрім того, Сергій Синюк поділився власним досвідом роботи в проектній організації, розповів про те, які вимоги ставляться до фахівців і якими компетентностями необхідно володіти молодим спеціалістам. Робота інженера-електрика, каже спікер, надзвичайно важлива і водночас, захоплююча, адже полягає у створенні повноцінного функціонуючого об’єкта.

Перевагою живого спілкування завжди є можливість поставити запитання і отримати цінні поради від більш досвідчених співрозмовників. Саме так відбулося і на цій тематичній лекції. Студенти, які здобувають фах у галузі електричної інженерії із особливою цікавістю заслухали розповіді запрошеного гостя і мали можливість поставити свої питання щодо професійного зростання, а також довідатися більше про обрану спеціальність і можливість повноцінно реалізувати  себе у ній.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції