Професія бухгалтера: тренди сьогодення і майбутнього

Професія бухгалтера відноситься до однієї з найдавніших професій та, незважаючи на багатовікову історію, залишається актуальною й у сьогоденні. Чимало відомих людей (Френк Мейсон Робінсон, Елізабет Арден, П’єр Карден, Аль Капоне) випробовували свої знання або розпочинали власну кар’єру з роботи на посаді бухгалтера. До того ж, у багатьох вітчизняних та зарубіжних кінофільмах головні герої обіймали посаду бухгалтера. Зокрема, в кінопрокат у 2016 році вийшов художній фільм під однойменною назвою «The Accountant» (США).

Про цінність фахівців бухгалтерської професії свідчить і той факт, що у багатьох країнах світу, в тому числі й в Україні, бухгалтерии відзначають професійне свято не лише на державному, а й на міжнародному рівні.

Так, 10 листопада у Міжнародний день бухгалтера, за ініціативи доцента кафедри обліку і аудиту Ірини Ткачук та за підтримки доцентів кафедри обліку і аудиту Наталії Тлучкевич і Оксани Нужної була проведена інформаційна кураторська година на тему «Професія бухгалтера: тренди сьогодення і майбутнього». Студенти груп ОПм-11 і ОП-41 мали чудову нагоду поспілкуватися із випускниками кафедри обліку і аудиту та дізнатись про переваги та перспективи бухгалтерської професії  у найближчому майбутньому.

Ірина Курліщук (засновник ФГ «Ярина-Агро», фінансовий директор СГПП «Дружба») зауважила: «Незважаючи на зміни, які відбуваються у законодавчому полі, є базові принципи і методи бухгалтерського обліку, які незмінні та є фундаментом подальших знань і вмінь. Важливим аспектом у професійній діяльності є вміння читати нормативні акти, знаходити час на самовдосконалення, вивчати сучасні програми. Варто керуватися власними принципами та не втрачати цінний час, використовувати для навчання кожну надану практичну можливість. Робота бухгалтера прекрасна, високооплачувана, затребувана. Професія бухгалтера зазнає змін, але ніколи не зникне».

Катерина Рудь (головний бухгалтер Луцького НТУ, ТОП-10 кращих бухгалтерів України 2019 року)відзначила, що задля досягнення бажаного результату необхідно докласти максимум зусиль: «Професія бухгалтера ніколи в житті не зникне. Велике, середнє чи маленьке підприємство, бюджетна установа чи приватна потребують фахівців у сфері бухгалтерії. Головне зрозуміти, чи ви на своєму шляху і прагнути до нових вершин».

Юлія Покидюк (заступник директора ТОВ «Фінексперт», ТОП-10 кращих бухгалтерів України 2015 року) відмітила: «Знання, отримані під час навчання, є базою для подальшого вдосконалення. Необхідно розширювати свої кордони, враховувати вимоги часу. Особливу увагу варто приділити вивченню Міжнародних стандартів фінансової звітності, вдосконалювати вміння користуватися комп’ютерними програмами, вивчати англійську мову. Це ті складові, які можуть вам допомогти знайти високооплачувану роботу, адже знання бухгалтерського обліку є затребуваними в багатьох сферах діяльності підприємств».

Олександр Згоранець (заступник головного бухгалтера ТОВ «Хавест-Агро») наголосив на тому, що у процесі навчання важливим є розвиток підприємницької думки в студентів: «Кожен випускник має прагнути стати працедавцем. Майбутній бухгалтер – це підприємець з консалтингу у сфері управління фінансами».

Софія Зінчук (директор ТОВ «К.Н.Д. Трейд») розповіла, що тема, яку сьогодні ми підіймали, є актуальною і, в першу чергу, через реальні зміни у класифікації професій у світовому просторі.

«На сьогодні з розвитком зовнішньоекономічних зв’язків я рекомендую студентам вивчати мови та брати активну участь у професійних та бізнес тренінгах. Професія бухгалтера – це професія, що існувала у минулому, існує зараз та буде існувати у майбутньому, навіть якщо й зміниться колись її назва. Західні фахівці у сфері бізнесу усі як один скажуть, що кожному із нас потрібно бути фінансово грамотним. А хто ж може бути краще фінансово грамотним, як не бухгалтер?!», - каже Софія Зінчук.

Викладачі і студенти кафедри обліку і аудиту щиро вдячні спікерам за знайдений час, можливість і бажання поділитися практичними порадами та досвідом.

Ірина Ткачук,

Оксана Нужна,