Перейти до основного вмісту

В рамках Тижня психології, що нині триває в ЛНТУ, студенти першого курсу спеціальності Психологія провели тематичну лекцію «Надання першої психологічної допомоги». Тема сьогодні надзвичайно актуальна, особливо для українців, коли ми переживаємо стресові та критичні ситуації через війну. Тож студенти розповіли про особливості надання психологічної допомоги, правила поведінки із людьми, які цієї допомоги потребують, особливості спілкування із дітьми та підлітками у критичних ситуаціях.

психологіяпсихологія

«Ці знання потрібні кожній людині і не обов’язково бути психологом для того, щоб надати першу психологічну допомогу. Так само як людям потрібна медична допомога, вони потребують і психологічної підтримки, тому важливо знати, як можна допомогти людині, яка потрапила в незвичайні екстремальні умови. Як потрібно діяти, які є психоемоційні стани, як їх відрізнити та як надати допомогу розкажуть наші студенти», - зауважила доцент кафедри соціогуманітарних технологій Надія Савчук.

психологіяпсихологіяпсихологія

Тож здобувачі представили презентацію та виступили із доповіддю про те, що ж таке перша психологічна допомога. Вони зауважують, що це набір навичок та знань, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу через вплив кризових подій. Також це спосіб допомогти людям відчути спокій, надаючи їм емоційну підтримку. Водночас, навчитися надавати ППД може кожен, а для того, щоб опанувати навички надання ППД, не потрібно відповідної психологічної освіти, адже це не професійне психологічне консультування.

У власному виступі студенти розповіли коли і де надавати першу психологічну допомогу, розвіяли міфи та неправильні уявлення про ППД, аби в результаті не нашкодити людині. Окремо акцентували увагу на тому, яка існує різна психологічна реакція людей та що на це впливає.

Особливої уваги потребує надання ППД дітям та підліткам, адже це вимагає правильного підходу та комунікаційних вмінь.

психологіяпсихологіяпсихологіяпсихологія

Спікери навели реальні приклади із життя, коли людям необхідна така підтримка і як правильно це робити, аби не нашкодити людині, а також обговорили алгоритм дій у надзвичайних ситуаціях.

Насамкінець, лектори та учасники заходу мали можливість поставити запитання, обговорити власний досвід подолання стресу та розповіли як самі борються із кризовими ситуаціями. Учасники лекції поділилися методами, які зазвичай заспокоюють їх та як підтримують свій психоемоційний стан.

психологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологіяпсихологія

Зазначимо, що Тиждень психології в ЛНТУ має продовження й уже завтра, 20 квітня об 11:30, у приміщенні читального залу бібліотеки відбудеться тренінг «Емоційний саморозвиток». Крім того, впродовж тижня студенти-психологи здійснюють збір коштів, які будуть спрямовані на допомогу ЗСУ.

психологіяпсихологія